• Kawiarenka charytatywna
     • Kawiarenka charytatywna

     •  22 listopada Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało kawiarenkę charytatywną, z której cały dochód został przeznaczony na pomoc dla Oliwiera Stachury.

      Miło nam poinformować, że dzięki zaangażowaniu Rodziców i uczniów, którzy dostarczyli słodkości udało się zebrać kwotę 2255,47 groszy.

      Serdecznie Wszystkim dziękujemy!!!

    • Lekcja otwarta - W hołdzie walczącym bohaterom
     • Lekcja otwarta - W hołdzie walczącym bohaterom

     • 29.11.2021 r.  odbyła się lekcja otwarta z historii w klasie 5b zatytułowana W hołdzie walczącym bohaterom. Prowadzona przez panią Agnieszkę Paszkiel, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice oraz dyrektor szkoły - Grzegorz Jędrzejczyk. Głównym przekazem zajęć była pamięć o walczących bohaterach, którzy polegli w walce za ojczyznę oraz pamięć o przodkach z okazji zbliżającego się święta 1 listopada. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Zapalony został symboliczny znicz, który miał symbolizować pamięć a przede wszystkim szacunek do naszej historii, przodków oraz tych co odeszli. Na koniec wszyscy wysłuchali piosenkiCi, co odchodzą wciąż z nami są, czujesz ich obok, żyją tak długo, aż nie zginie pamięć o nich. Przekazem lekcji było uświadomienie młodym ludziom, że pamięć, szacunek dla historii zależy od nas samych, świadczy o naszej tożsamości, miłości oraz świadectwie, że jesteśmy Polakami. Spotkanie wywołało emocje u uczestników, spowodowane przede wszystkim pamięcią o zmarłych przodkach.

     • Jestem wolny - nie uzależniam się

     • PCK Oddział Rejonowy w Skarżysku - Kamiennej wręczył nagrody i podziękowania dla uczniów i placówek oświatowych biorących udział w konkursie PCK "Jestem wolny - nie uzależniam się". Programem było objetych 782 uczennic i uczniów klas VII - VIII szkół podstawowych powiatu skarżyskiego. Podsumowaniem realizacji zadania było wykonanie pracy plastycznej. Naszą szkołę z powodzeniem reprezentowała Marysia Boruń z klasy VIII b, której gratulujemy nagrody i życzymy dalszych sukcesów.

     • Sukcesy naszych uczniów w Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej

     • Uczniowie naszej szkoły doskonale zaprezentowali się podczas tegorocznego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej. W kategorii przedszkoli pierwsze miejsce zajęła Maja Dąbrowa, w kategorii klas I - III pierwsze miejsce przypadło Aleksandrowi Ołubowi z klasy 3 b, a drugie Emilii Benderz z klasy 2 a, w klasach IV - VI najlepsza okazała się Lena Kowalik z klasy 4 a, a wśród najstarszych uczniów II zajęła Julia Sztab z klasy 8 b. Gatulujemy nagrodzonym oraz ich opiekunkom: Iwonie Wronie, Barbarze Falarowskiej, Agnieszce Szkurłat i Dorocie Bernas. Życzymy sukcesów w następnych konkursach.

     • „Szkoła do hymnu” 2021

     • Już po raz czwarty w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości zaśpiewamy „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to środa, 10 listopada. W ten sposób włączamy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

     • Pasowanie uczniów klasy pierwszej

     • Od 28 października pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami. W tym dniu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

      W niezwykle podniosłej atmosferze, w obecności pocztu sztandarowego uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie. Chcą być dobrymi Polakami, przyjaciółmi zwierząt, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.

      Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę wzruszenia z oczu bliskich. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.