• Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej

• Informujemy, że od 1 lutego będzie trwała rekrutacja  dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej na rok szkolny 2022/2023 r. Karty zgłoszenia można pobrać w sekretariacie lub ze strony internetowej szkoły. Zapisy prowadzone będą do 21 marca w sekretariacie szkoły w godz. 7.30 - 14.30.

• POMOC DLA UKRAINY

Szanowni Państwo,

w związku z dramatycznymi wydarzeniami na Ukrainie postanowiliśmy zorganizować zbiórkę rzeczową, aby pomóc Ukraińcom.

Będziemy przyjmować następujące artykuły:

1. Środki opatrunkowe (bandaże, plastry).
            2. Suchy prowiant (tzw. „chińskie zupki”, batony zbożowe, wafle pełnoziarniste, kawę, herbatę).
            3. Środki higieniczne (ręczniki papierowe, podpaski, mydło w kostce, szczoteczki i pastę do zębów, chusteczki higieniczne).
            4. Skarpety (różne rozmiary).

Artykuły można zostawić w pokoju nauczycielskim lub sekretariacie szkoły od 28 lutego (poniedziałek) do 3 marca (czwartek), w godzinach 7.30 – 14.30.

Zbiórka jest koordynowana przez Stowarzyszenie Integracja Europa - Wschód.

www.siew.org.pl

• “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

Drodzy uczniowie i rodzice

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma   bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

Termin Akcji: 24. 02. – 01. 03. 2022 r.

Miejsce Akcji: wyznaczone miejsce na parkingu szkolnym

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

• Bal karnawałowy w oddziale przedszkolnym

• W oddziale przedszkolnym odbył się bal karnawałowy, na którym nikt nie był sobą. Wszyscy super się bawili przy ulubionej muzyce, zajadali słodkości i rywalizowali ze sobą w wesołych konkursach.

• Europejski Dzień Numeru 112

• Operatorzy numerów alarmowych w Centrach Powiadamiania Ratunkowego obsługują zgłoszenia dotyczące m.in.:

• zagrożenia życia, zdrowia i bezpieczeństwa,
            • zagrożenia mienia i środowiska (sytuacje nagłe),
            • zagrożenia czyjejś wolności,
            • przestępstw lub zakłócania porządku publicznego,
            • kiedy niezbędne jest natychmiastowe działanie Policji, Państwowej Straży Pożarnej lub Państwowego Ratownictwa Medycznego.

DZWOŃ tylko w nagłych, wymagających interwencji służb ratowniczych sytuacjach, takich jak:

• wypadki drogowe,
            • silne krwawienia i uszkodzenia ciała,
            • omdlenia i utrata świadomości,
            • pożary,
            • przypadki porażenia prądem,
            • kradzieże, włamania,
            • rozboje i inne przypadki użycia przemocy,
            • podejrzenie prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających,
            • rozpoznania osoby poszukiwanej przez Policję,
            • inna sytuacja nagłego zagrożenia życia, zdrowia, środowiska, mienia, bezpieczeństwa lub porządku publicznego.

NIE DZWOŃ, gdy sytuacja nie wymaga interwencji służb ratunkowych, nie jest niebezpieczna i nie stwarza zagrożenia dla życia, zdrowia, środowiska lub mienia. Numer alarmowy 112 ratuje życie! Nie dzwoń bez potrzeby!