• Życzenia

     • Spokojnych, nastrojowych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, wielu radosnych doznań oraz wszystkiego, co najlepsze w każdym dniu roku 2021

      życzą Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy

      Szkoły Podstawowej im. generała Stanisława Maczka w Bliżynie

     • Ferie z TVP

     • Najmłodszych widzów zapraszamy do TVP ABC, gdzie codziennie w godzinach  8.00-13.00, w ramach pasma wolnego od reklam, emitowane będą audycje dla dzieci w wieku od 4 do10 lat. Obok znanych i lubianych bohaterów, pojawią się także liczne niespodzianki, wśród nich między innymi nowy, wyjątkowy program „Ugotuj nam bajkę”, a także animacje: „Cleo i Cuqin”, „Tru i Tęczowe Królestwo” oraz „Ptyś i Bill”.  

      Programy dedykowane młodzieży szkolnej powyżej 10. roku życia dostępne będą codziennie od godz. 8.00 do 13:00 w ramach pasma wspólnego TVP3. Również nie będzie wtedy reklam między audycjami. W ofercie znalazły się filmy, seriale oraz wyjątkowe audycje tematyczne o profilu edukacyjnym i lifestylowym. Ogólnopolskie pasmo „Ferie z TVP” dostępne będzie równolegle na platformie vod.tvp.pl w kanałach TVP3 oraz w serwisie TVP Stream. Dodatkowo uruchomiony zostanie specjalny kanał wirtualny „Ferie z TVP” dostępny na stronie ferie.tvp.pl i w ramach serwisu TVP Stream oraz na platformie hybrydowej HbbTV Telewizji Polskiej, gdzie prezentowane treści oglądać będzie można w jakości HD. Dla najmłodszych przygotowaliśmy dodatkowo specjalną aplikację „Ferie z TVP” do pobrania na smartfony z systemem operacyjnym Android w sklepie z aplikacjami Google Play. 

     • Zapraszamy na spotkanie z Koziołkiem Matołkiem

     • Centrum Bajki w Pacanowie wraz z Gminą i Miastem Koziegłowy oraz Osikową Doliną zapraszają na specjalny Facebook LIVE w najbliższą środę (16 grudnia 2020) od godziny 13:30. Transmisja dostępna na profilu Centrum Bajki w Pacanowie.

      Podczas tr,ansmisji odwiedzimy Koziołka Matołka i pokażemy, jak dzieci w Koziegłowach wykonują dla Niego ozdoby choinkowe. Opowiemy, jak wszystkie dzieci mogą spełnić marzenie Koziołka Matołka.

      Dla uczestników wiele niespodzianek oraz możliwość otrzymania od Koziołka imiennych podziękowań.

      Wśród uczestników Live za udostepnienia zostaną rozlosowane 4 Zestawy Kreatywne do wykonania Osikowych Choinek.

       

     • Razem na Święta

     • „Razem na Święta” to akcja, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Chcemy, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. 

      Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.