• 24 czerwca 2022 r.

     • 7.50 – zakończenie roku szkolnego klas 0 – VII, sala gimnastyczna (wręczenie nagród IV - VII), następnie przejście z wychowawcami do sal lekcyjnych

       

      9.00 – msza św. w kościele św. Ludwika

       

      10.00 – zdjęcia pamiątkowe klas ósmych (dolny hol lub taras)

       

      10.15 – uroczyste pożegnanie klas ósmych

      (górny hol)

     • Zaproszenie na koncert

     • Rok 2022 został ogłoszony Rokiem Trzech Generałów. 23 czerwca, o godzinie 20.00 w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędzie się koncert, który stanowi hołd Ambasady Królestwa Belgii dla generała Stanisława Maczka i jego dzielnych żołnierzy. Podczas koncertu zostanie wykonana kantata "Odyssea" będąca najnowszym dziełem belgijskiego kompozytora Henri Seroki, potomka jednego z Maczkowców. Utwory wykona belgijski kontratenor Dominique Corbiau oraz Reprezentacyjny Zespół Wojska Polskiego.

     • Bal ósmoklasistów

     • Egzaminy już za nimi, więc teraz czas na relaks. 10 czerwca w naszej szkole odbył się bal ósmoklasistów.  Uczniowie zatańczyli tradycyjnego poloneza oraz brawurowo wykonali skrzypka i belgijkę. Potem zaczęła się wspólna zabawa taneczna wraz z poczęstunkiem, który przygotowali rodzice naszych uczniów.

     • Dzień Mamy i Taty

     • W piątek 10 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały występ artystyczny dla swoich rodziców. Wiersze i piosenki w wykonaniu pociech zrobiły na rodzicach duże wrażenie a dopełnieniem były laurki z życzeniami i odciskami dłoni dzieci oraz słodki poczęstunek.

     • Jedzie pociąg z daleka...

     • Dzieci z oddziału przedszkolnego już wiedzą jak to jest jechać pociągiem. Wycieczka miała odbyć się w Dzień Dziecka, ale pogoda pokrzyżowała plany. Dzisiaj 6.06.2022 r. Zeróweczka udała się pociągiem na lody do Skarżyska- Kamiennej. Wszyscy samodzielnie dokonali wyboru smaku lodów i ochłodzeni wrócili do Bliżyna bogatsi o nowe doświadczenie.

     • Konkurs wiedzy o Skarżysku - Kamiennej

     • Uczniowie z klasy 3 b: Lena Bafian, Alicja Cukrowska, Alaksander Ołub i Maciej Orliński  uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Skarżysku - Kamiennej - "Znam swoje miasto" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8. Nasza drużyna zajęła trzecie miejsce i wróciła do szkoły z wieloma nagrodami i upominkami.

     • Słodziakowo - karmelowo

     • Już w poniedziałek 30 maja dzieci z klas 0-3 zaczęły świętowanie Dnia Dziecka. Każdy zobaczył z czego robi się lizaki i samodzielnie wykonał swojego. Panie z ,,Magii Karmelu” z Kielc w trakcie warsztatów pomagały i odpowiadały na pytania dzieci. Zabawa była bardzo słodka i wielosmakowa.

     • Wizyta w Magicznych Ogrodach

     • 25 maja 2022 roku najmłodsi uczniowie szkoły bawili się w Magicznych Ogrodach w Janowcu. Był to pierwszy samodzielny wyjazd dzieci (bez rodziców) w tak daleką trasę. Animatorka oprowadziła grupę po wszystkich atrakcjach zapewniając wspaniałą zabawę. Na koniec każdy kupił sobie pamiątkę i z uśmiechem zerówka wróciła do Bliżyna.

     • ZAPROSZENIE

     •       W dniu 31.05.2022 r. o godz. 930 w budynku Szkoły Podstawowej 
      im. generała Stanisława Maczka w Bliżynie (górny hol)
      z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka odbędą się:

      • otwarcie wystaw: - „Modele okrętów II wojny światowej”
                                    - „Lalki w polskich i obcych  strojach ludowych oraz epokowych” (kolekcje De Agostini i                                     inne)
      • spotkanie z byłym marynarzem ORP „Błyskawica”, matem Janem Ślusarczykiem
      • występ Zbigniewa Bibera (piosenki żeglarskie)

       

      Organizator:                         

      Szkolny Klub Europejski „Przeszłość i Przyszłość”

                                                                                                          przy Szkole Podstawowej w Bliżynie           

     • Międzyszkolny Bieg Patrolowy

     • 18 maja uczniowie klasy 3a, Filip Dąbrowa i Gabriel Sękowski brali udział w Międzyszkolnym Biegu Patrolowym organizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 9 w Skarżysku Kamiennej. Konkurs podzielony był na dwie części:

      1. rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru,

      2. biegiem wyznaczoną trasą i praktycznym rozpoznawaniu gatunków drzew, krzewów, roślin, itp.

      Nasi uczniowie otrzymali wspaniale nagrody rzeczowe. Integracja drużyn z różnych szkół przebiegała w fantastycznej atmosferze: była zabawa, ognisko i pieczona kiełbaska. Uczniowie byli zachwyceni i rywalizacja przerodziła się w świetną zabawę.

      Gratulujemy

     • Wystawa prac uczniowskich - Żołnierze Wyklęci

     • Żołnierze wyklęci, żołnierze niezłomni, polskie powojenne podziemie niepodległościoweantykomunistyczne antykomunistycznyniepodległościowy
      ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR
      i podporządkowanymi im służbami w Polsce.

      Liczbę członków wszystkich organizacji i grup konspiracyjnych szacuje się na 120–180 tysięcy osób. W ostatnich dniach II wojny światowej na terenie Polski działało 80 tysięcy partyzantów antykomunistycznych. Ostatni członek ruchu oporu – Józef Franczak ps. „Lalek” z oddziału kpt. Zdzisława Brońskiego „Uskoka” – zginął w obławie w Majdanie Kozic Górnych pod Piaskami (woj. lubelskie) osiemnaście lat po wojnie –
      21 października 1963 roku. Powszechnie się uznaje, że większość niepodległościowych organizacji zbrojnych upadła na skutek braku reakcji USA i Wielkiej Brytanii i gwarantów postanowień konferencji jałtańskiej. Na ich sytuację miało też wpływ sfałszowanie przez PPR wyborów do Sejmu Ustawodawczego w styczniu 1947 i w konsekwencji ostateczne uznanie w ten sposób przez mocarstwa anglosaskie narzuconej przez ZSRR władzy w Polsce. Po masowych ujawnieniach (76 774 osoby)
      w trakcie powyborczej amnestii, w związku z załamaniem się oczekiwań
      na interwencję mocarstw, antykomunistyczne, niepodległościowe podziemie zbrojne liczyło po 1947 nie więcej niż dwa tysiące osób.

     • "Młodzież zapobiega pożarom" - powiatowy finał w Skarżysku - Kamiennej

     • W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Wzięło w nim udział 31 uczestników ze szkół powiatu skarżyskiego z 3 grup wiekowych:  klasy I-IV,  klasy V-VIII oraz szkoły ponadpodstawowe. Naszą szkołę reprezentowali: Maciej Orliński i Maksymilian Pluta z klasy 3 b. Uczestnicy musieli się wykazać dużą wiedzą na temat pożarnictwa i bezpieczeństwa. Po części turniejowej uczestnicy zostali zaproszeni przez strażaków na herbatę i pączki, następnie wzięli udział w pokazie udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz mogli obejrzeć sprzęt pożarniczy, znajdujący się na wyposażeniu skarżyskiej jednostki. 

     • Zakaz wstępu do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych osobom postronnym

     • Ze względu na wprowadzenie drugiego stopnia alarmowego (stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczpospolitej Polskiej (od dnia 16 kwietnia 2022 r. od godz. 00.00, do dnia 30 kwietnia 2022 r., do godz. 23.59) zakazuje się wstępu do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych osobom postronnym.

      Przez osoby postronne należy rozumieć osoby inne niż pracownicy, uczniowie i ich opiekunowie prawni.