• Walentynki

• Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. Jak co roku staraliśmy się, aby ten czas był dla wszystkich wyjątkowy. W tym roku ze względu na przerwę feryjną wypadającą właśnie w tym czasie Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować Walentynki trochę wcześniej. Już 1 lutego rozpoczęła swoją działalność Poczta Walentynowa. Uczniowie, którzy chcieli przekazać jakieś miłe życzenia swoim kolegom i  koleżankom, mogli wrzucić własnoręcznie wykonane serduszka i kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Następnie walentynkowe listonoszki, rozdawały pocztę w czasie zajęć. 8 lutego odbyła się Zabawa Walentynkowa klas 4-8. Nad organizacją imprezy czuwały członkinie Samorządu Uczniowskiego, które wraz z koleżankami z klasy 7b i 7a przygotowały wspaniałą dekorację sali gimnastycznej. Królowały balony, serduszka i serpentyny oczywiście wszystko w kolorach nawiązujących do Dnia Zakochanych, czyli czerwieni, różu a także bieli. Podczas zabawy nie zabrakło tańców w parach, wspólnie w kole, belgijki,  kaczuszek czy też węża. Na tancerzy czekał też słodki poczęstunek w postaci pączków. Trzeba przyznać, że wszyscy spisali się na medal! Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich uczniów.

• Ferie w Świętokrzyskim Parku Narodowym

• W tym roku przygotowaliśmy super aktywności, które pozwolą Wam odkryć przyrodę i spędzić ciekawie wspólny wolny czas. Oto one:Malowane ptaki – warsztaty plastyczne, podczas których będziemy rozwijać kreatywność i doskonalić umiejętności plastyczne oraz techniczne, inspirując się ptasim światem.Zajęcia odbędą się 15.02.2024 r. (czwartek), w siedzibie Dyrekcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego w Bodzentynie. Rozpoczną się o godzinie 10:00 i potrwają do ok. godziny 12:00.Wszelkie materiały zapewnia ŚPN.Na tropie skarbu – zajęcia w terenie, podczas których przeniesiemy się do Świata Odkrywców Przyrody. Świata, który jest pełen zagadek, tajemnic i ciekawostek. Będziemy poruszać się ścieżką przyrodniczą z Nowej Słupi na Łysą Górę i rozwiązywać przygotowane różne zadania. Po zakończeniu zajęć istnieje możliwość zwiedzenia Muzeum Przyrodniczego ŚPN na Świętym Krzyżu.Zajęcia odbędą się 22.02.2024 r. (czwartek) i rozpoczną się o 10:00. Zbiórka będzie przy bramie wejściowej do ŚPN w Nowej Słupi.Obowiązuje ubranie i obuwie terenowe. Warto wziąć również termos i przekąski.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Zajęcia kierowane są do dzieci w wieku 7-12 lat oraz ich opiekunów/rodziców.Obowiązują zapisy pod tel. 41 311 51 06 wew. 52.Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i odkrywania tajemnic przyrody!

• Dzień Piżamy w szkole

• 5 lutego Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował DZIEŃ PIŻAMY. Dla wielu osób piżama jest nieodłączną częścią codzienności. To standardowe ubranie. Nie myślimy o zdrowiu, kiedy nic nam nie dolega.  Ale jak ono jest cenne, poznajemy dopiero w chorobie. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Dlatego, aby okazać  wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom uczniowie naszej szkoły zamienili codzienne ubrania w piżamę.  Wyrazili w ten sposób solidarność i empatię z ciężko chorymi kolegami. Ten piękny gest był widoczny w każdej klasie - uczniowie zaprezentowali się w piżamach, szlafrokach, kapciach oraz ze swoimi poduszkami i przytulankami.

• Bal karnawałowy

• 2 lutego Rada Rodziców zorganizowała zabawę karnawałową dla klas 0-3. Sala została pięknie ozdobiona kolorowymi balonami i bibułą. Dzieci bawiły się tańcząc i uczestnicząc w konkursach prowadzonych przez wychowawców klas. Zwycięzcy zostali nagrodzeni upominkami a dla wszystkich przygotowano słodki poczęstunek. Uczestnicy Balu Karnawałowego opuszczali go z uśmiechem na twarzach i balonami w ręku.

• Wszyscy zbieramy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

• Od 22 do 27 stycznia w naszej szkole odbyła się zbiórka na rzecz WOŚP.
            Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu dziękują wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki i mogliśmy przekazać 809 złotych dla Sztabu Orkiestry w Skarżysku -Kamiennej.