• 24 czerwca 2022 r.

• 7.50 – zakończenie roku szkolnego klas 0 – VII, sala gimnastyczna (wręczenie nagród IV - VII), następnie przejście z wychowawcami do sal lekcyjnych

9.00 – msza św. w kościele św. Ludwika

10.00 – zdjęcia pamiątkowe klas ósmych (dolny hol lub taras)

10.15 – uroczyste pożegnanie klas ósmych

(górny hol)

• Zaproszenie na koncert

• Rok 2022 został ogłoszony Rokiem Trzech Generałów. 23 czerwca, o godzinie 20.00 w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędzie się koncert, który stanowi hołd Ambasady Królestwa Belgii dla generała Stanisława Maczka i jego dzielnych żołnierzy. Podczas koncertu zostanie wykonana kantata "Odyssea" będąca najnowszym dziełem belgijskiego kompozytora Henri Seroki, potomka jednego z Maczkowców. Utwory wykona belgijski kontratenor Dominique Corbiau oraz Reprezentacyjny Zespół Wojska Polskiego.

• Bal ósmoklasistów

• Egzaminy już za nimi, więc teraz czas na relaks. 10 czerwca w naszej szkole odbył się bal ósmoklasistów.  Uczniowie zatańczyli tradycyjnego poloneza oraz brawurowo wykonali skrzypka i belgijkę. Potem zaczęła się wspólna zabawa taneczna wraz z poczęstunkiem, który przygotowali rodzice naszych uczniów.

• Egzamin na kartę rowerową

• 10 czerwca  2022 r. w naszej szkole odbył się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Uczniowie, którzy pomyślnie zdali część teoretyczną, mogli przystąpić do części praktycznej. Egzamin przeprowadził  przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku - Kamiennej asp. szt. Michał Franczyk. Bardzo dziękujemy Panu Aspirantowi za okazane wsparcie i pomoc w przeprowadzeniu tego ważnego egzaminu. Wysoki poziom umiejętności jazdy na rowerze oraz solidna wiedza teoretyczna, pozwoliły wszystkim uczniom zdać egzamin. Wszystkim  uczniom  gratulujemy i życzymy samych bezpiecznych kilometrów.

• Dzień Mamy i Taty

• W piątek 10 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego przygotowały występ artystyczny dla swoich rodziców. Wiersze i piosenki w wykonaniu pociech zrobiły na rodzicach duże wrażenie a dopełnieniem były laurki z życzeniami i odciskami dłoni dzieci oraz słodki poczęstunek.

• Jedzie pociąg z daleka...

• Dzieci z oddziału przedszkolnego już wiedzą jak to jest jechać pociągiem. Wycieczka miała odbyć się w Dzień Dziecka, ale pogoda pokrzyżowała plany. Dzisiaj 6.06.2022 r. Zeróweczka udała się pociągiem na lody do Skarżyska- Kamiennej. Wszyscy samodzielnie dokonali wyboru smaku lodów i ochłodzeni wrócili do Bliżyna bogatsi o nowe doświadczenie.

• Konkurs wiedzy o Skarżysku - Kamiennej

• Uczniowie z klasy 3 b: Lena Bafian, Alicja Cukrowska, Alaksander Ołub i Maciej Orliński  uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Skarżysku - Kamiennej - "Znam swoje miasto" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 8. Nasza drużyna zajęła trzecie miejsce i wróciła do szkoły z wieloma nagrodami i upominkami.

• Słodziakowo - karmelowo

• Już w poniedziałek 30 maja dzieci z klas 0-3 zaczęły świętowanie Dnia Dziecka. Każdy zobaczył z czego robi się lizaki i samodzielnie wykonał swojego. Panie z ,,Magii Karmelu” z Kielc w trakcie warsztatów pomagały i odpowiadały na pytania dzieci. Zabawa była bardzo słodka i wielosmakowa.

• Wizyta w Magicznych Ogrodach

• 25 maja 2022 roku najmłodsi uczniowie szkoły bawili się w Magicznych Ogrodach w Janowcu. Był to pierwszy samodzielny wyjazd dzieci (bez rodziców) w tak daleką trasę. Animatorka oprowadziła grupę po wszystkich atrakcjach zapewniając wspaniałą zabawę. Na koniec każdy kupił sobie pamiątkę i z uśmiechem zerówka wróciła do Bliżyna.

• Międzyszkolny Bieg Patrolowy

• 18 maja uczniowie klasy 3a, Filip Dąbrowa i Gabriel Sękowski brali udział w Międzyszkolnym Biegu Patrolowym organizowanym przez Szkołę Podstawowa nr 9 w Skarżysku Kamiennej. Konkurs podzielony był na dwie części:

1. rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru,

2. biegiem wyznaczoną trasą i praktycznym rozpoznawaniu gatunków drzew, krzewów, roślin, itp.

Nasi uczniowie otrzymali wspaniale nagrody rzeczowe. Integracja drużyn z różnych szkół przebiegała w fantastycznej atmosferze: była zabawa, ognisko i pieczona kiełbaska. Uczniowie byli zachwyceni i rywalizacja przerodziła się w świetną zabawę.

• Wystawa prac uczniowskich - Żołnierze Wyklęci

• Żołnierze wyklęci, żołnierze niezłomni, polskie powojenne podziemie niepodległościoweantykomunistyczne antykomunistycznyniepodległościowy
            ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR
            i podporządkowanymi im służbami w Polsce.

Liczbę członków wszystkich organizacji i grup konspiracyjnych szacuje się na 120–180 tysięcy osób. W ostatnich dniach II wojny światowej na terenie Polski działało 80 tysięcy partyzantów antykomunistycznych. Ostatni członek ruchu oporu – Józef Franczak ps. „Lalek” z oddziału kpt. Zdzisława Brońskiego „Uskoka” – zginął w obławie w Majdanie Kozic Górnych pod Piaskami (woj. lubelskie) osiemnaście lat po wojnie –
            21 października 1963 roku. Powszechnie się uznaje, że większość niepodległościowych organizacji zbrojnych upadła na skutek braku reakcji USA i Wielkiej Brytanii i gwarantów postanowień konferencji jałtańskiej. Na ich sytuację miało też wpływ sfałszowanie przez PPR wyborów do Sejmu Ustawodawczego w styczniu 1947 i w konsekwencji ostateczne uznanie w ten sposób przez mocarstwa anglosaskie narzuconej przez ZSRR władzy w Polsce. Po masowych ujawnieniach (76 774 osoby)
            w trakcie powyborczej amnestii, w związku z załamaniem się oczekiwań
            na interwencję mocarstw, antykomunistyczne, niepodległościowe podziemie zbrojne liczyło po 1947 nie więcej niż dwa tysiące osób.