Busy dowożące uczniów w dniach 11 i 13 marca (poniedziałek i środa) kursują bez zmian.
12 marca (wtorek) kurs poranny jest bez zmiany, natomiast powrót będzie o godzinie 12.00.
Busy dowożące uczniów w dniach 11 i 13 marca (poniedziałek i środa) kursują bez zmian.
12 marca (wtorek) kurs poranny jest bez zmiany, natomiast powrót będzie o godzinie 12.00.
7 marca w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne 31 edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Testy przygotowali i oceniali: mł. bryg. Marcin Kuźdub i kpt. Tomasz Kandyba z Komendy Powiatowej PSP, nagrody najlepszym wręczyli wójt gminy Mariusz Walachnia i komendant gminny OSP Zdzisław Kuźdub.
Do rywalizacji przystąpiło 7 uczniów w kategorii klas I-IV oraz 15 w kategorii klas V-VIII. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Żak (kategoria I-IV), Lena Kowalik, Maciej Orliński, Krzysztof Rokita i Lena Bafian w kategorii klas V-VIII.
Najlepszymi okazali się Lena Kowalik, która zajęła I miejsce i Maciej Orliński – II miejsce.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy a zwycięzcom życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych.
Walentynki to święto zakochanych i zaprzyjaźnionych. Jak co roku staraliśmy się, aby ten czas był dla wszystkich wyjątkowy. W tym roku ze względu na przerwę feryjną wypadającą właśnie w tym czasie Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować Walentynki trochę wcześniej. Już 1 lutego rozpoczęła swoją działalność Poczta Walentynowa. Uczniowie, którzy chcieli przekazać jakieś miłe życzenia swoim kolegom i koleżankom, mogli wrzucić własnoręcznie wykonane serduszka i kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. Następnie walentynkowe listonoszki, rozdawały pocztę w czasie zajęć. 8 lutego odbyła się Zabawa Walentynkowa klas 4-8. Nad organizacją imprezy czuwały członkinie Samorządu Uczniowskiego, które wraz z koleżankami z klasy 7b i 7a przygotowały wspaniałą dekorację sali gimnastycznej. Królowały balony, serduszka i serpentyny oczywiście wszystko w kolorach nawiązujących do Dnia Zakochanych, czyli czerwieni, różu a także bieli. Podczas zabawy nie zabrakło tańców w parach, wspólnie w kole, belgijki, kaczuszek czy też węża. Na tancerzy czekał też słodki poczęstunek w postaci pączków. Trzeba przyznać, że wszyscy spisali się na medal! Niepowtarzalna atmosfera szkolnych walentynek pozostanie z pewnością na długo w pamięci wszystkich uczniów.
W tym roku przygotowaliśmy super aktywności, które pozwolą Wam odkryć przyrodę i spędzić ciekawie wspólny wolny czas. Oto one:Malowane ptaki – warsztaty plastyczne, podczas których będziemy rozwijać kreatywność i doskonalić umiejętności plastyczne oraz techniczne, inspirując się ptasim światem.Zajęcia odbędą się 15.02.2024 r. (czwartek), w siedzibie Dyrekcji Świętokrzyskiego Parku Narodowego w Bodzentynie. Rozpoczną się o godzinie 10:00 i potrwają do ok. godziny 12:00.Wszelkie materiały zapewnia ŚPN.Na tropie skarbu – zajęcia w terenie, podczas których przeniesiemy się do Świata Odkrywców Przyrody. Świata, który jest pełen zagadek, tajemnic i ciekawostek. Będziemy poruszać się ścieżką przyrodniczą z Nowej Słupi na Łysą Górę i rozwiązywać przygotowane różne zadania. Po zakończeniu zajęć istnieje możliwość zwiedzenia Muzeum Przyrodniczego ŚPN na Świętym Krzyżu.Zajęcia odbędą się 22.02.2024 r. (czwartek) i rozpoczną się o 10:00. Zbiórka będzie przy bramie wejściowej do ŚPN w Nowej Słupi.Obowiązuje ubranie i obuwie terenowe. Warto wziąć również termos i przekąski.
Udział w zajęciach jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Zajęcia kierowane są do dzieci w wieku 7-12 lat oraz ich opiekunów/rodziców.Obowiązują zapisy pod tel. 41 311 51 06 wew. 52.Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i odkrywania tajemnic przyrody!
5 lutego Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował DZIEŃ PIŻAMY. Dla wielu osób piżama jest nieodłączną częścią codzienności. To standardowe ubranie. Nie myślimy o zdrowiu, kiedy nic nam nie dolega. Ale jak ono jest cenne, poznajemy dopiero w chorobie. To, co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem, dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Dlatego, aby okazać wsparcie wszystkim najmłodszym pacjentom i ich rodzinom uczniowie naszej szkoły zamienili codzienne ubrania w piżamę. Wyrazili w ten sposób solidarność i empatię z ciężko chorymi kolegami. Ten piękny gest był widoczny w każdej klasie - uczniowie zaprezentowali się w piżamach, szlafrokach, kapciach oraz ze swoimi poduszkami i przytulankami.
2 lutego Rada Rodziców zorganizowała zabawę karnawałową dla klas 0-3. Sala została pięknie ozdobiona kolorowymi balonami i bibułą. Dzieci bawiły się tańcząc i uczestnicząc w konkursach prowadzonych przez wychowawców klas. Zwycięzcy zostali nagrodzeni upominkami a dla wszystkich przygotowano słodki poczęstunek. Uczestnicy Balu Karnawałowego opuszczali go z uśmiechem na twarzach i balonami w ręku.
Od 22 do 27 stycznia w naszej szkole odbyła się zbiórka na rzecz WOŚP.
Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu dziękują wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki i mogliśmy przekazać 809 złotych dla Sztabu Orkiestry w Skarżysku -Kamiennej.
Ogłoszenie
Dyrekcja Szkoły Podstawowej im. generała Stanisława Maczka w Bliżynie informuje, że od 1 lutego 2024r. rozpoczęła się rekrutacja dzieci do oddziału przedszkolnego (tj. tak zwanej „zerówki”) i do klasy pierwszej na rok szkolny 2024/2025r.
Termin składania wniosków (wzory do odebrania w sekretariacie szkoły) upływa z dniem 15 marca 2024r. do oddziału przedszkolnego i 20 marca 2024r. do klasy I
Obowiązek ten dotyczy wszystkich dzieci z rocznika 2017 w przypadku zapisu do klasy I oraz rocznika 2018 do „zerówki”.
Lista uczniów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do poszczególnych oddziałów zostanie podana do publicznej wiadomości w dniu:
09.04.2024 r. – klasa pierwsza
15.04.2024 r – oddział przedszkolny („0”)
Karta_zgloszenia_dziecka_do_klasy_pierwszej_(4).doc
Karta_zgloszenia_dziecka_do_oddzialu_przedszkolnego_(5).doc
Szkolne Koło Wolontariatu gorąco dziękuje wszystkim, którzy pomogli Fundacji na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych zakupując cegiełki. Przesłaliśmy dla tej fundacji 150 zł. Z kolei zbierane przez Was plastikowe nakrętki wspomagają Stowarzyszenie Instytut bł. s. Ewy Noiszewskiej z przeznaczeniem na rehabilitację dzieci. Wspólnie z Samorządem Uczniowskim, który zorganizował kawiarenkę, a jej dochód przeznaczył na zakup karmy, mogliśmy wspomóc Dom Tymczasowy dla kotów. Dziękujemy za dobre serca!
9 stycznia gościliśmy absolwentkę naszej szkoły Panią Izabelę Nowek, która od kilku lat mieszka w Albanii i jest autorką książek o tym ciągle jeszcze mało znanym kraju.
Pani Iza opowiedziała o albańskiej historii, kulturze, kuchni, architekturze, świętach, tradycjach a wszystko było zilustrowanie wspaniałymi zdjęciami. Uczestnicy spotkania z zapartym tchem słuchali opowieści i chętnie zadawali pytania. Kilka osób zadeklarowało nawet chęć wyjazdu do Albanii.
Świąteczny, wyjątkowy czas...
Dzisiaj w nastrój tych dni wprowadzili nas uczniowie z kl. V, VI I VII prezentując jasełka pt. Nie było miejsca dla Ciebie.... Młodzi aktorzy przygotowani przez ks. Marcina Wojciechowskiego pokazali, że Boże Narodzenie to przede wszystkim osobiste spotkanie z Nowonarodzonym Zbawicielem. To ważne przesłanie zawierały też piękne recytacje uczennicy kl. III Amelki Szaniec oraz kolędy śpiewane przez Lenę Kowalik z kl. V oraz chór szkolny kierowany przez p. Łukasza Pietrzyka. Wspólne spotkanie było okazją dla p. Mariusza Walachni i p. Dyrektora Grzegorza Jędrzejczyka do złożenia życzeń całej społeczności szkolnej. Aktorzy dostali też słodkie upominki od p. Sławomira Młodawskiego, radnego naszej gminy. Szkolne jasełka odbyły się na tle dekoracji przygotowanej przez p. Iwonę Wronę i Małgorzatę Strószczyk.
W dniach 19 października - 10 listopada 2020 roku Stowarzyszenie Erbel-Szkoła Przyszłości i I Liceum Ogólnokształcące w Skarżysku-Kamiennej zorganizowało konkurs fotograficzny pt: "Ciemna strona uzależnienia".
Konkurs polegał na wykonaniu fotografii dotyczącej tematyki uzależnień i stanowił część działań w ramach projektu "Moda na życie bez uzależnień", realizowanego w I LO im. J. Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej.
Niezmiernie miło jest nam poinformować, że nasz uczeń Szymon Bródka z kl 5b otrzymał wyróżnienie. Opiekunem była pedagog Beata Kusztal-Wrona.
Szymon gratulacje!!!
18 grudnia klasy VIa, VIIa oraz VII b uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w siedzibie Nadleśnictwa Suchedniów, które prowadziła pani Anna Wojkowska - Klata. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się ciekawostek o lesie oraz znaczeniu gospodarki leśnej w naszym codziennym życiu. Na koniec wykonywali stroiki świąteczne, które będą zdobić ich Wigilijne stoły.
15 grudnia 2023 roku był wyjątkowym dniem w historii naszej szkoły. Tego dnia gościliśmy przedstawicieli Federacji Organizacji Polskich Pancerniaków oraz 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej z Żagania: prezesa Federacji generała brygady Zbigniewa Szurę, wiceprezes Małgorzatę Kaczyńską, mjra dra Wiesława Chłopka oraz starszego sierżanta sztabowego Tomasza Szczura. W uroczystości wzięli udział również wójt gminy Mariusz Walachnia oraz absolwent naszej szkoły ppłk. Michał Nowakowski.
Prezes federacji generał Zbigniew Szura przekazał szkole certyfikowany woreczek zawierający ziemię z pól bitewnych szlaku do Ojczyzny 1 Dywizji Pancernej generała Stanisława Maczka oraz odznaczył sztandar szkoły medalem XV - lecia Federacji "Na Straży Pamięci".
Ponadto obejrzeliśmy niezwykle ciekawe prezentacje i wysłuchaliśmy prelekcji poświęconych zarówno 1. Dywizji Pancernej jak i 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej.
4 grudnia 2023 roku do oddziału przedszkolnego przyszedł list od Mikołaja. Ponieważ wiedział On, że dzieci bardzo lubią wspólną zabawę, to jako prezent podarował im zabawę w Play Parku w Skarżysku- Kamiennej. 6 grudnia cała ,,Zerówka'' pojechała na szaloną zabawę podczas, której odwiedził ją sam Mikołaj. Dzieci zaśpiewały dla Niego i o Nim piosenkę, za co otrzymały drobne upominki. Podziękowały Świętemu Mikołajowi za miły dzień i z uśmiechem wróciły do szkoły.
Szósty grudnia to data, którą zna każde dziecko i każdy dorosły. W tym dniu Samorząd Uczniowski zorganizował akcję mikołajkową pod hasłem Uczeń przebrany nie będzie pytany. Dzięki temu w salach lekcyjnych i na korytarzach królował kolor czerwony, który nieodzownie kojarzy się ze Świętym Mikołajem. Uczniowie z dużym zaangażowaniem wzięli udział w akcji. Na głowach pojawiły się zatem mikołajkowe czapki oraz reniferowe opaski, a niektórzy także dumnie paradowali w świątecznych sweterkach. Nie tylko uczniowie wzięli udział w tym radosnym dniu i przebrali się. Czerwone elementy ubioru można było zauważyć też wśród nauczycieli i pracowników szkoły. Była to również niezwykła okazja do zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć przy szkolnej choince.Powoli w szkole czuć już magię zbliżających się świat Bożego Narodzenia.
Powered by aSc EduPage