• III Mikołajkowy Mecz Matematyczny dla nas

• Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Antonina Wrona, Kacper Król i Oliwier Głuch zajęła I miejsce w III Mikołajkowym Meczu Matematycznym organizowanym przez Stowarzyszenie „Erbel - Szkoła Przyszłości”. Konkurs organizowany był w ramach zadania „Amazing Math Week” współfinansowanego przez Powiat Skarżyski w ramach Otwartego Konkursu Ofert na realizację zadań publicznych Powiatu Skarżyskiego w 2022 roku z zakresu kultury. Opiekunką grupy była Pani Nina Kamińska. Gratulujemy, jesteśmy z Was dumni i życzymy kolejnych sukcesów.

• SPOTKANIE Z TEATREM „KURTYNA”

• 13.12.2022 gościliśmy w naszej szkole krakowski teatr „Kurtyna”.
            Uczniowie klas 0 - 3 obejrzeli spektakl pt.: Mapa skarbów, klasy 4 – 6 –„Przesłuchanie”, natomiast  klasy 7 – 8 wzięły udział w przestawieniu pt. „Na sygnale”.
            Dzięki udziałowi w wydarzeniu dzieci i młodzież dowiedziała się jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą używanie środków psychoaktywnych, alkoholu i dopalaczy. Starsi uczniowie zostali zapoznani z niezwykle ważnym i istotnym zagadnieniem jakim jest depresja wśród dzieci i młodzieży. Aktorzy na scenie pokazali jakie mogą być konsekwencje, źle podejmowanych decyzji.
            Uczniowie brali czynny udział w przedstawieniach: tańczyli, odpowiadali na pytania. Nad całością czuwały pedagog szkolny p. Beata Kusztal – Wrona i przewodnicząca GKRPA p. Monika Łukomska. Za rok ponownie zamierzamy  spotkać się  z aktorami.

• Koncert Brothers' Band

• Dwunastego grudnia gościliśmy zespół Brothers' Band, projekt muzyczny dwóch braci multiinstrumentalistów - Jacka i Macieja. Muzycy zaprezentowali niepowtarzalne połączenie muzyki poważnej z obecną muzyką sceniczno-radiową. Ludzki głos, klasyczne instrumenty, tablet, komputer, elektronika estradowa oraz wiele innych elementów stworzyły niespotykany klimat. Uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwi muzycy, brać czynny udział w występie i pobawić się przy radosnych dźwiękach.

• Fotograficzne Laboratorium Przyszłości

• W listopadzie i grudniu uczniowie klasy VII uczestniczyli w zajęciach fotograficznych, organizowanych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie dowiedzieli się, czym w fotografii jest kompozycja i jaki ma wpływ na tworzenie zdjęć. Przy komponowaniu kadru wykazali się kreatywnością oraz analizą tego, co rzeczywiście chcemy, aby na wykowanym zdjęciu było widoczne i grało główną rolę. Każdy z uczestników miał za zadanie wykonać kilka zdjęć, przy wykorzystaniu wcześniej zdobytej wiedzy na temat rodzajów kompozycji w fotografii.