PCK Oddział Rejonowy w Skarżysku - Kamiennej wręczył nagrody i podziękowania dla uczniów i placówek oświatowych biorących udział w konkursie PCK "Jestem wolny - nie uzależniam się". Programem było objetych 782 uczennic i uczniów klas VII - VIII szkół podstawowych powiatu skarżyskiego. Podsumowaniem realizacji zadania było wykonanie pracy plastycznej. Naszą szkołę z powodzeniem reprezentowała Marysia Boruń z klasy VIII b, której gratulujemy nagrody i życzymy dalszych sukcesów.
Jestem wolny - nie uzależniam się
Zaproszenie na Dzień Pamięci
11 listopada w oddziale przedszkolnym
Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole
Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych. Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką i cierpieniem – nasz kraj odzyskał suwerenność.
1
Sukcesy naszych uczniów w Konkursie Recytatorskim Poezji Patriotycznej
Uczniowie naszej szkoły doskonale zaprezentowali się podczas tegorocznego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej. W kategorii przedszkoli pierwsze miejsce zajęła Maja Dąbrowa, w kategorii klas I - III pierwsze miejsce przypadło Aleksandrowi Ołubowi z klasy 3 b, a drugie Emilii Benderz z klasy 2 a, w klasach IV - VI najlepsza okazała się Lena Kowalik z klasy 4 a, a wśród najstarszych uczniów II zajęła Julia Sztab z klasy 8 b. Gatulujemy nagrodzonym oraz ich opiekunkom: Iwonie Wronie, Barbarze Falarowskiej, Agnieszce Szkurłat i Dorocie Bernas. Życzymy sukcesów w następnych konkursach.
1
Muzeum im. Orła Białego zaprasza
Narodowe Święto Niepodległości
11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku corocznie obchodzimy Narodowe Świeto Niepodległości. Zachęcamy do obejrzenia filmów poświęconych sześciu postaciom, które odegrały istotną rolę podczas przełomowych wydarzeń w 1918 r.
XV Konkurs Recytatorski Poezji Bożonarodzeniowej
Konkurs plastyczny
„Szkoła do hymnu” 2021
Już po raz czwarty w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości zaśpiewamy „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to środa, 10 listopada. W ten sposób włączamy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Pasowanie uczniów klasy pierwszej
Od 28 października pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami. W tym dniu odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.
W niezwykle podniosłej atmosferze, w obecności pocztu sztandarowego uczniowie klasy pierwszej złożyli ślubowanie. Chcą być dobrymi Polakami, przyjaciółmi zwierząt, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę wzruszenia z oczu bliskich. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.
Konkurs "Wspomnienia z wakacji"
Muzeum Regionalne PTTK w Końskich wraz z Komisją Opieki nad Zabytkami przy Oddziale Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Końskich we współpracy ze Szkolnym Kołem Filatelistycznym przy SP 2 w Końskich zapraszają młodzież szkół podstawowych do udziału w konkursie na projekt kartki pocztowej pod tytułem „WSPOMNIENIA Z WAKACJI”.
Szczegóły w linku poniżej:
Szkoła pamięta 2021
„Szkoła pamięta” to akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki odbywająca się w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
W ramach akcji szkoły, przedszkola i placówki oświatowe mogą realizować różnorodne działania. Oto propozycje działań:
- odwiedzenie lokalnych miejsc pamięci i poznanie związanej z nimi historii;
- uporządkowanie bezimiennych i opuszczonych grobów w okolicy;
- przygotowanie wystawy/gazetki ściennej poświęconej lokalnemu bohaterowi lub postaci ważnej dla historii;
- przygotowanie prac plastycznych nawiązujących do polskiej tradycji świąt zadusznych;
- odszukanie pamiątek rodzinnych (zdjęcia, przedmioty) przekazywanych z pokolenia na pokolenie i przygotowanie prezentacji na ich temat;
- zorganizowanie wycieczki patriotycznej;
- spotkanie z osobą popularyzującą historię danego regionu;
- opracowanie prezentacji multimedialnej, która będzie mogła być wykorzystana podczas zajęć lekcyjnych, np. prezentacja dotycząca jakiejś postaci lub rocznicy historycznej.
Bezpieczna droga do szkoły
Rozpoczął się cykl zajęć edukacyjnych policji, których tematyką jest bezpieczeństwo na drodze. W środę pani komisarz Anna Sławińska i pan aspirant Emil Sadza odwiedzili naszych przedszkolaków. W trakcie spotkań mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie podczas drogi do i ze szkoły oraz w różnych codziennych sytuacjach. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, chętnie odpowiadały na zadawane pytania, wykazując się przy tym dużą wiedzą. Na koniec spotkania pan wójt, Mariusz Walachnia wręczył przedszkolakom odblaski.
Konkurs recytatorski poezji patriotycznej "Kiedy mówię Ojczyzna, myślę ..."
Świętokrzyski spacer z historią
Aby wziąć udział w questingach, należy założyć konto na stronie www.spacerzhistoria.pl. Questingi eliminacyjne zostaną aktywowane 21 października, a ich wykonanie (minimum 3 z nich) pozwoli na udział w wielkim finale 1 grudnia 2021 r. Przy rejestracji konieczne jest podanie kilku danych, które niezbędne są do wytypowania zwycięzców (są to: imię, nazwisko, numer telefonu oraz adres e-mail). Zagrać można zarówno w sposób tradycyjny – pobierając Kartę Questingu i wykonując działania w miejscach na niej wskazanych bądź w sposób wirtualny – korzystając z zasobów Internetu, interaktywnych map, itp. Każdy questing składa się z 10 zadań i dotyczy jednego z powiatów województwa świętokrzyskiego.
Na zwycięzców czekają cenne nagrody o łącznej wartości 5000 zł brutto. Ponadto dla pierwszych 300 uczestników, którzy ukończą minimum 3 questingi, przygotowano upominki w postaci kart podarunkowych. Regulamin oraz szczegółowe informacje na stronie www.spacerzhistoria.pl.
Śladem wrześniowej chwały Oręża Polskiego 1939-2021
Kielecki Szwadron Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich oraz Muzeum Wsi Kieleckiej zapraszają 24 października 2021 r., o godz. 14.00 do Parku Etnograficznego w Tokarni na widowisko historyczne z cyklu „Szlakiem Wrześniowej Chwały Oręża Polskiego 1939-2021”. W godz. 13.00-16.00 będzie można obejrzeć prezentację wyposażenia, umundurowania i uzbrojenia żołnierzy polskich, obejrzeć pokaz wyszkolenia kawaleryjskiego (musztra, władanie białą bronią) oraz pokaz wyszkolenia strzeleckiego.
Wolontariat
Szkolne Koło Wolontariatu składa podziękowanie wszystkim uczniom,którzy zakupili "cegiełki" na rzecz FUNDACJI POMÓŻ I TY. Fundacja opiekuje się osobami niewidomymi i niepełnosprawnymi. SKW przekazało na rzecz Fundacji kwotę 108 złotych.
Dziękujemy ofiarodawcom!!!
„Archipelag skarbów”
W naszej szkole w dniach 16 – 17. 09. 2021 młodzież z klas 7 – 8 z terenu gminy Bliżyn w ramach profilaktyki zintegrowanej brała udział w dwudniowych warsztatach pt. „Archipelag skarbów”.
Koordynatorem warsztatów z ramienia szkoły była pedagog Beata Kusztal-Wrona . Realizacja programu była możliwa dzięki wsparciu Beaty Żak
i GKRPA.W spotkaniach wzięli udział uczniowie uczący się się w szkołach w Bliżynie, Mroczkowie, Odrowążku i Sorbinie. Ponadto, w warsztatach uczestniczyli, rodzice i nauczyciele.
Uczestniczenie w programie ma w przyszłości chronić młodzież przed negatywnym wpływem przebywania w środowisku osób, które sięgają po substancje psychoaktywne.
Podczas warsztatów młodzież słuchała wykładów, oglądała prezentacje, brała udział w odgrywaniu scenek sytuacyjnych. Drugiego dnia uczniowie mieli możliwość zaprezentować własną twórczość artystyczną.
Był to niewątpliwie bardzo dobrze wykorzystany czas, gdzie zarówno młodzież, jak i dorośli mogli się wiele dowiedzieć o sobie i innych, poznać sposoby na radzenie sobie z problemami oraz poznać czynniki ryzyka i chroniące przed zagrożeniami takimi jak alkohol czy narkotyki.
Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom nasza młodzież będzie umiała i wiedziała jak właściwie reagować w trudnych sytuacjach oraz jakimi wartościami powinna się kierować w życiu.
Archipelag Skarbów
Nowa galeria Archipelag Skarbów została dodana do albumu fotograficznego
3
Archiwum Aktualności