• Dzień Bezpiecznego Internetu

• We wtorek, 9 lutego, obchodzimy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo dzień ten świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy, angażując państwa z całego świata.

Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem „Razem dla lepszego internetu!”. Podczas obchodów DBI 2021 organizatorzy chcą zaprosić do wspólnego działania, aby internet był bezpieczniejszym i lepszym miejscem dla wszystkich, a w szczególności dla dzieci i młodzieży.

• Wywiadówki - styczeń 2021

• 03.02.2021 r.,

Środa, godz. 16.00

Klasy:

1 b, 1 a, 2 a

6 a, 4 b

5 a, 7a

04.02.2021 r.,

Czwartek, godz. 16.00

Klasy:

2 b, 3 a

4 a, 6 b,

7 b, 8 a

• POSIŁKI W STOŁÓWCE SZKOLNEJ

W STYCZNIU 2021 r. BĘDĄ WYDAWANE

OD DNIA 21.01.2021 /CZWARTEK/

OPŁATA ZA POSIŁKI

STYCZEŃ 2021 - 16,80 zł.

płatne do 22 stycznia 2021r.

Należność za posiłki są regulowane z góry w terminie do dnia 20 każdego miesiąca poprzedzającego miesiąc, w którym następuje korzystanie z posiłków w stołówce szkolnej.

Wpłaty wyłącznie przelewem  na rachunek bankowy Szkoły Podstawowej w Bliżynie:

Szkoła Podstawowa w Bliżynie, ul. Piaskowa 6

67 8520 0007 2004 4000 0718 0006

w tytule: imię i nazwisko ucznia oraz klasa

• Powrót do szkoły klas I - III

• Od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym. Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego nadal będą się uczyć zdalnie.

• Życzenia

• Spokojnych, nastrojowych, zdrowych Świąt Bożego Narodzenia, wielu radosnych doznań oraz wszystkiego, co najlepsze w każdym dniu roku 2021

życzą Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy

Szkoły Podstawowej im. generała Stanisława Maczka w Bliżynie

• Ferie z TVP

• Najmłodszych widzów zapraszamy do TVP ABC, gdzie codziennie w godzinach  8.00-13.00, w ramach pasma wolnego od reklam, emitowane będą audycje dla dzieci w wieku od 4 do10 lat. Obok znanych i lubianych bohaterów, pojawią się także liczne niespodzianki, wśród nich między innymi nowy, wyjątkowy program „Ugotuj nam bajkę”, a także animacje: „Cleo i Cuqin”, „Tru i Tęczowe Królestwo” oraz „Ptyś i Bill”.

Programy dedykowane młodzieży szkolnej powyżej 10. roku życia dostępne będą codziennie od godz. 8.00 do 13:00 w ramach pasma wspólnego TVP3. Również nie będzie wtedy reklam między audycjami. W ofercie znalazły się filmy, seriale oraz wyjątkowe audycje tematyczne o profilu edukacyjnym i lifestylowym. Ogólnopolskie pasmo „Ferie z TVP” dostępne będzie równolegle na platformie vod.tvp.pl w kanałach TVP3 oraz w serwisie TVP Stream. Dodatkowo uruchomiony zostanie specjalny kanał wirtualny „Ferie z TVP” dostępny na stronie ferie.tvp.pl i w ramach serwisu TVP Stream oraz na platformie hybrydowej HbbTV Telewizji Polskiej, gdzie prezentowane treści oglądać będzie można w jakości HD. Dla najmłodszych przygotowaliśmy dodatkowo specjalną aplikację „Ferie z TVP” do pobrania na smartfony z systemem operacyjnym Android w sklepie z aplikacjami Google Play.

• Zapraszamy na spotkanie z Koziołkiem Matołkiem

• Centrum Bajki w Pacanowie wraz z Gminą i Miastem Koziegłowy oraz Osikową Doliną zapraszają na specjalny Facebook LIVE w najbliższą środę (16 grudnia 2020) od godziny 13:30. Transmisja dostępna na profilu Centrum Bajki w Pacanowie.

Podczas tr,ansmisji odwiedzimy Koziołka Matołka i pokażemy, jak dzieci w Koziegłowach wykonują dla Niego ozdoby choinkowe. Opowiemy, jak wszystkie dzieci mogą spełnić marzenie Koziołka Matołka.

Dla uczestników wiele niespodzianek oraz możliwość otrzymania od Koziołka imiennych podziękowań.

Wśród uczestników Live za udostepnienia zostaną rozlosowane 4 Zestawy Kreatywne do wykonania Osikowych Choinek.

• Razem na Święta

• „Razem na Święta” to akcja, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Chcemy, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.

Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.

• Ferie zimowe od 4 do 17 stycznia 2021 r.

• W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Przyjęte rozwiązanie dotyczące tegorocznych ferii, zgodnie z zapowiedzią Prezesa Rady Ministrów, ma na celu istotnie zmniejszenie mobilności uczniów i ich rodzin w następnych kilkunastu tygodniach. To działanie, dzięki któremu będzie można znacząco wpłynąć na rozprzestrzenianie się COVID -19.

• Techniki nauki

• Dzięki współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej powstał nowy cykl edukacyjny „Techniki nauki”. To projekt, w którym eksperci, trenerzy i wykładowcy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętność uczenia się.Ważnym tematem cyklu jest planowanie i dobra organizacja czasu. Nie zabrakło także zagadnień związanych z nauką języków obcych, szybkim czytaniem i efektywnym zapamiętywaniem. Wszystkie odcinki można bezpłatnie obejrzeć na platformie vod.tvp.pl.