• WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNY „ZIMOWY CZAS – BEZPIECZNY CZAS”

          • Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach oraz Wojewódzki Dom Kultury im. J. Piłsudskiego w Kielcach zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w I Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Fotograficznym „Zimowy czas – bezpieczny czas”. Prace na konkurs można nadsyłać do 30 stycznia 2022 roku.

            Konkurs trwa od 10 grudnia 2021 roku do 30 stycznia  2022  roku. Konkurs plastyczny skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa świętokrzyskiego. Uczestnicy konkursu mają za zadanie wykonanie jednej pracy w dowolnie wybranej technice.

            Prace plastyczne należy przesyłać do 30 stycznia 2022 roku do godziny 12.00 z dopiskiem „Zimowy czas – bezpieczny czas” na adres:

            Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach, ul. Ściegiennego 2, 25–033 Kielce

            Konkurs fotograficzny skierowany jest do młodzieży ze szkół ponadpodstawowych z terenu województwa świętokrzyskiego, zajmujący się nieprofesjonalnie fotografią. Każdy z autorów może nadesłać maksymalnie jedną fotografię.

            Prace fotograficzne w formacie jpg o wymiarach minimalnie 1200 x 1600 pikseli i maksymalnie w plikach nieprzekraczających 2 MB należy nadsyłać drogą e-mailową  do 30 stycznia 2022 roku do godziny 12.00. na adres: artystyczny@wdk-kielce.pl w formie załączników do listu elektronicznego, z dopiskiem: „Konkurs fotograficzny Zimowy czas - bezpieczny czas”.

          • Sukcesy naszych absolwentów

          • Absolwenci  Publicznego Gimnazjum w Bliżynie

            zdobywają doświadczenie zawodowe na w GRECJI w ramach PROGRAMU ERASMUS +

             

             „W kierunku zawodowego sukcesu” – to projekt mobilności realizowany przez Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Stanisława Staszica w Stąporkowie w ramach programu Erasmus +, finansowany przez Unię Europejską w 100% ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja, Rozwój (PO WER). Program miał na celu podniesienie praktycznych umiejętności i kompetencji zawodowych 48 uczniów szkoły kształcących się w zawodach: technik logistyk, technik informatyk, technik handlowiec. Realizacja staży nastąpiła w dwóch turach.  I tura miesięcznych staży w greckich przedsiębiorstwach (konkretnie w Rethymno na Krecie) odbyła się na przełomie lutego i marca 2020r., w którym udział wzięło 25 uczniów (aktualnie już absolwenci szkoły 2021r.) wraz z opiekunami panem Karolem Banasikiem i panem Jackiem Rysiem.  Ze względu na sytuację związaną z epidemią koronawirusa na całym świecie, druga tura miesięcznych praktyk odbyła się w październiku 2021r. w którym udział wzięło 23 uczniów wraz z opiekunami: panią Hanną Rzepką, panią Moniką Grabusińską, panią Katarzyną Dworzyńską i panią Karoliną Ścisłowicz - Plutą.

             

            W praktykach udział wzięli uczniowie: absolwenci Publicznego Gimnazjum w Bliżynie:

            Tomasz Głusek, kl. 4 TL

            Damian Mastalerz, kl. 4 TL

             

            Realizacja projektu była podstawą do poprawy umiejętności praktycznych i kompetencji zawodowych. Młodzież dzięki udziałowi w projekcie miała możliwość podniesienia również znajomości kultury greckiej i wartości europejskich. 

            W czasie praktyk część informatyków pracowała w punktach serwisowych. Do ich zadań należała diagnostyka sprzętu komputerowego, jego konserwacja i naprawa oraz instalowanie oprogramowania.  W razie potrzeby mogli także obsługiwać klientów, doradzając w kwestii wyboru asortymentu dostępnego w sklepie. Pozostała część informatyków odbywała praktyki na Uniwersytecie w Rethymno na wydziale IT. Asystowali oni przy instalowaniu, konfigurowaniu i aktualizowaniu sterowników urządzeń, aktualizowaniu systemów operacyjnych, oprogramowania użytkowego i aplikacji. Ich zadaniem było także przygotowywanie urządzeń peryferyjnych systemu komputerowego do pracy. Pod okiem zagranicznych opiekunów radzili sobie bardzo dobrze. Supervisorzy w samych superlatywach oceniali pracę młodzieży, chwaląc ją za zaangażowanie i komunikatywność.

            Technicy handlowcy pracowali w lokalnej sieci marketów. Ich zadaniem było asystowanie w przyjmowaniu dostaw, dbanie o dostępność asortymentu na półkach i utrzymanie porządku w sklepie. Praktykantki poznały metody przechowywania i rozmieszczania towarów na półkach sklepowych. Dziewczęta wzorowo wywiązywały się  z powierzonych zadań, a ich opiekunowie byli zadowoleni z ich pracy.

            Technicy logistycy pracowali w magazynie artykułów spożywczych i codziennego użytku, który regularnie zaopatruje lokalne sklepy i supermarkety w towar. Realizowali rozładunek paletowych jednostek ładunkowych, a także układali towary na regałach półkowych magazynu. Poznali standardy organizacji transportu w firmie, asystowali  też w przyjmowaniu towarów do magazynu i przygotowywaniu ładunków do transportu. W ich obowiązkach było także utrzymanie porządku na powierzchni magazynowej. Opiekunowie techników logistyków ocenili ich jako zgraną grupę, doskonale wywiązującą się z powierzonych zadań. Pracownicy magazynu bardzo chętnie przekazywali swoją wiedzę i dzielili się doświadczeniem w pracy.

            Podczas pobytu na Krecie, uczniowie ZSP w Stąporkowie poznali także kulturę Grecji i piękno regionu, w którym przebywali. Rethymno, to renesansowe miasto, nad którym wznosi się góra Psiloritis.  Położone jest pomiędzy Chanią a Heraklionem. Rozwinęło się na długości 13 km wzdłuż piaszczystej plaży, na cyplu północnego brzegu, pomiędzy górami a morzem. Uczniowie natknęli się na ślady cywilizacji sprzed 3500 lat, m.in. na bizantyjskie kościoły i klasztory. Podziwiali także rzadkie naturalne piękno, wyjątkowy krajobraz, archeologiczne miejsca, które stanowiły atrakcję miasta. Spacerowali ciekawymi    i niesamowitymi trasami prowadzącymi przez zaułki Starego Miasta, promenadę nadmorską, czy okoliczne wzgórza, z których oglądali panoramę miasta. Do miejsc, które zwiedzili należy wymienić m.in.: Port wenecki z molo i latarnią morską czy Kościół Św. Franciszka. Wolny czas również spędzali na plaży przy Morzu Kreteńskim.

            Uczniowie poznali także tradycje i smaki kulinarne Grecji. Kuchnia Kreteńczyków bazuje na naturalnych produktach pochodzenia lokalnego, a jej tajemnicą są niektóre gatunki roślin górskich. Typowymi potrawami greckimi wartymi polecenia są souvlaki, mousaka, ciasto filo, sos tzatziki, które uczestnicy projektu mieli okazję skosztować.

            Baza hotelowa w Rethymno jest bardzo dobrze rozwinięta, uczniowie mieszkali w hotelu Litsa’s Lefkoniko Beach, który położony jest 100 metrów od promenady nadmorskiej oraz  w pobliżu Starego Miasta. Wielkim zainteresowaniem młodzieży był hotelowy basen, na którym chętnie spędzali czas.

            Pobyt w Rethymno w ramach projektu Erasmus był nowym doświadczeniem nie tylko na gruncie zawodowym i językowym, ale dał możliwość poszerzania własnych horyzontów, wiedzy i otwartości na inne kultury.

            Wyjeżdżając, niektórzy uczniowie byli przejęci pracą obowiązkami i zadaniami jakie na nich czekały. Praktyki były egzaminem, zdobytego przez nich doświadczenia oraz wiedzy z przedmiotów zawodowych. Pozwoliły także, sprawdzić umiejętność posługiwania się językiem angielskim. Na podsumowanie praktyk, uczniowie otrzymali bardzo dobre i celujące oceny od pracodawców. Dodatkowo, młodzież, będąc na praktykach, zdała bardzo dobrze „egzamin” z samodzielnego życia, radząc sobie z różnymi trudnościami dnia codziennego.

            Uczniowie którzy wyjechali na praktyki ocenili, iż program pozwolił im nie tylko zdobyć doświadczenie w uczonym zawodzie, ale również pomógł im nabyć umiejętności społeczne, poszerzył ich światopogląd, a przebywając w turystycznej miejscowości, otworzył ich na nowe kultury i zaszczepił chęć poznawania.

            Ewaluacja projektu oraz wręczenie certyfikatów odbyło się w siedzibie firmy EUROPANCENTETER INTRAINING FOREMPLOYMENT, która organizowała pobyt w Grecji. Certyfikaty uczestnictwa w projekcie otrzymały także opiekunki uczniów, panie: Hanna Rzepka, Katarzyna Dworzyńska, Monika Grabusinska, Karolina Ścisłowicz - Pluta, które towarzyszyły uczniom w realizacji projektu.

            Koordynatorem projektu jest pan Karol Banasik wicedyrektor szkoły.

        • Zbiórka dla kotów
          • Zbiórka dla kotów

          • Szkolne Koło Wolontariatu ogromnie dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę dla Domu Tymczasowego dla kotów u Pati, prowadzoną na terenie naszej szkoły. Zebrana karma ,żwirek, zabawki i koce już dotarły do kociaków.

          • BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII ZIMOWYCH

          • Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania:

            Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.Pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!

            • Wychodząc bawić się na powietrze, ubieraj się stosownie do pogody, tak, aby nadmiernie nie wychłodzić swojego organizmu. Idąc na górkę, czy dłuższy spacer w zimowej aurze warto się zaopatrzyć w ciepły napój w termosie;
            • Do zabaw na śniegu, zjazdów na sankach wybieraj miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic, skrzyżowań i ciągów komunikacyjnych. Pamiętaj, że zimą znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdów, więc zachowaj szczególną ostrożność będąc w pobliżu jezdni;
            • Najlepiej przed rozpoczęciem zabawy na górce obejrzyj trasę zjazdu, usuń z niej niebezpieczne przedmioty, takie jak kamienie, gałęzie drzew;
            • Dostosuj się do kierunku ruchu obowiązującego na trasie zjazdu, nie przechodź w poprzek toru;
            • Ważny dla Twojego bezpieczeństwa jest też stan techniczny sanek, czy innych przedmiotów, na których zjeżdżasz. Złamane szczebelki, wystające śruby lub gwoździe to poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy;
            • Nie ślizgaj się na chodnikach i przejściach dla pieszych, gdyż wyślizgana nawierzchnia stanowi ryzyko złamań kończyn dla innych osób;
            • Pamiętaj, że zagrożenie dla zdrowia, a nawet Twojego życia, stanowią zwisające z balkonów i dachów masywne sople lodu. W takim przypadku zrezygnuj z zabawy w tym miejscu, powiadom o sytuacji osoby dorosłe lub Straż Pożarną, która usunie niebezpieczeństwo;
            • Nie rzucaj w jadące pojazdy śnieżkami, gdyż takie zachowanie może być przyczyną kolizji lub wypadku drogowego;
            • Nie rzucaj w kolegów śnieżkami z ubitego śniegu lub z twardymi przedmiotami w środku, gdyż może doprowadzić to do obrażeń ciała;
            • Korzystaj wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Pod żadnym pozorem nie wchodź na lód zamarzniętych zbiorników wodnych, jezior, kanałów, stawów, itp. Pozornie tylko gruby lód może w każdej chwili załamać się pod Twoim ciężarem;
            • Kulig organizuj wyłącznie pod nadzorem osób dorosłych; sanki łącz grubą, wytrzymałą liną, aby nie odczepiły się podczas jazdy;
            • Nie dołączaj sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie;
            • Podczas zabaw na śniegu i lodowisku pilnuj swoich wartościowych przedmiotów. Jeśli to możliwe portfel lub telefon komórkowy oddaj do depozytu lub pod opiekę zaufanej osobie.

            Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą Ci cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.

            źródło: KGP

          • Powrót uczniów do nauki stacjonarnej

          • Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami 10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju będzie odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

            Bez zmian pozostają terminy rozpoczęcia i zakończenia ferii zimowych w poszczególnych województwach w roku szkolnym 2021/2022. Jako pierwsi, już 17 stycznia, odpoczynek rozpoczną uczniowie z województw: kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Z kolei ostatnia tura ferii rozpocznie się 14 lutego i obejmie dzieci i młodzież z województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego, śląskiego. 

          • .

          • Serdeczne życzenia pięknych Świąt Bożego Narodzenia wypełnionych radością i miłością, niosących spokój i odpoczynek oraz szczęśliwego Nowego Roku 2022 pełnego optymizmu, szczęścia i nadziei 

            składają Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. generała Stanisława Maczka w Bliżynie

          • Komunikat MZ w sprawie szczepień przeciw COVID-19 dzieci 5-11 lat

          • Minister Zdrowia informuje, że na podstawie zalecenia Zespołu ds. Szczepień Ochronnych wraz ze zmianą w rejestracji szczepionki Comirnaty (Pfizer-BioNTech) od 14 grudnia 2021 r. rozpoczną się szczepienia w grupie dzieci 5-11 lat.

            Skierowanie na szczepienie dzieci z grupy 5-11 lat jest wystawiane automatycznie przez system od dnia 12.12.2021 r. z chwilą ukończenia przez dziecko 5 r.ż.

            Do 14.12.2021 r. punkty szczepień powinny wystawić dedykowane terminy zewnętrzne w e-rejestracji (oznaczone: kwalifikacja lekarska oraz Pfizer 10 mcg – na tak oznaczone terminy możliwe jest zapisanie dzieci z grupy 5-11). Dopuszczone kanały rejestracji na szczepienie: 989, e-Rejestracja w tzw. krótkiej ścieżce (bez logowania Profilem Zaufanym dlatego też możliwy jest zapis tylko na 1 dawkę), punkty szczepień oraz kanały automatyczne.

          • Komunikat dotyczący systemu nauki zdalnej

          • Zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych, ponadpodstawowych, placówkach kształcenia ustawicznego, centrach kształcenia zawodowego, w szkołach artystycznych realizujących wyłącznie kształcenie artystyczne, placówkach artystycznych, szkołach artystycznych realizujących także kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego będą ograniczone od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r.  Nie zmienia się termin zimowej przerwy świątecznej zaplanowanej na okres od 23 do 31 grudnia 2021 r. Oznacza to, że przez 3 dni poprzedzające święta, od 20 do 22 grudnia, a także w okresie po świętach (3-5 stycznia) – nauka będzie odbywała się w sposób zdalny. 7 stycznia 2022 r. w naszej szkole jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno - wychowawczych. Po 9 stycznia 2022 r. nastąpi powrót do stacjonarnego nauczania.

          • Razem na Święta 2021

          • „Razem na Święta” to akcja, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Chcemy, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. 

          • Mikołajki przedszkolaków

          • Oddział przedszkolny otrzymał od Mikołaja bilet wstępu do bawialni w Skarżysku- Kamiennej. Wszyscy zgodnie i świetnie się bawili. Podarowany prezent był strzałem w dziesiątkę po tak długim czasie izolacji.

          • Matematyczna Liga Mistrzów

          • 6 grudnia 2021r. o godzinie 9.00 odbył się pierwszy (szkolny) etap Matematycznej Ligi Mistrzów. Do meczu przystąpiły dwie sześcioosobowe drużyny mieszane . Drużyna A składała się z uczniów klasy IIA (Julia Banaszewska, Jakub Stando i Piotr Sztab) i IIIA (Filip Dąbrowa, Miłosz Jarosz, Franciszek Ołub), natomiast drużyna B z uczniów klasy IIB (Natalia Bilska, Adam Kabała, Leon Półtorak) i IIIB (Emil Król, Jakub Nowak, Maciej Orliński). Każda z nich otrzymała 10 identycznych zadań do obliczenia, które musiała wykonać w 30 minut. Nad poprawnością przebiegu meczu matematycznego czuwali jurorzy w składzie: Małgorzata Włodarczyk, Małgorzata Strószczyk i Paulina Orczyk oraz opiekunowie drużyn: Anna Kała i Grzegorz Smardzewski. Minimalnie, bo tylko przewagą jednego punktu, wygrała drużyna B i ona przechodzi do etapu powiatowego, który odbędzie się w marcu. Zwycięzcom gratulujemy a drużynie A dziękujemy za wspólną zabawę.

          • Dzień Pamięci

          • W dniu 24.11.2021 r. w budynku Szkoły Podstawowej im. Generała Stanisława Maczka w Bliżynie (górny holl) odbył się Dzień Pamięci o Bliżyńskich Żydach w ramach projektu Akademia Opiekunów Pamięci pod przewodnictwem Muzeum Żydowskiego "Galicja" w Krakowie. Inicjatorem i współorganizatorem spotkania  był nauczyciel historii Pan Roman Falarowski. Wzięli w nim udział: Wójt Gminy Bliżyn Mariusz Walachnia, radny wsi Wojtyniów Wiesław Gregiel, członek Rady Sołeckiej wsi Wojtyniów Bożena Białosukna, mieszkańcy wsi Wojtyniów oraz uczniowie klas VII i VIII.

            Uczennice klasy V a przygotowały scenkę rodzajową związaną z zabawą w chowanego. Silnie zaakcentowały wybór parapołki przez wierszyk-wyliczankę: "Szły Żydy przez piekło./O Holender jak tam ciepło ..." Po niej Roman Falarowski przedstawił zebranym dzieje bliżyńskich Żydów i getta w latach 1939 - 1942. Na zakończenie mini sesji popularno-naukowej uczennica klasy VIIa Antonina Wrona, odczytała napisany przez siebie wiersz pt. "Bliżyńscy Żydzi". Uczniowie i przybyli Goście mogli zwiedzić okolicznościową wystawę poświęconą religii, kulturze i dziejom Narodu Wybranego przygotowaną przez Szkolny Klub Europejski "Przeszłość i Przyszłość" działający w bliżyńskiej szkole. Końcowym elementem obchodów Dnia Pamięci o Bliżyńskich Żydach było zapalenie zniczy przez przedstawicieli władz gminnych i sołeckich oraz uczniów w nieoznakowanym miejscu pochówku około 50 Żydów nad rzeką Kamienną we wsi Wojtyniów.

          • Kampania promocyjna szczepień Wojewody Świętokrzyskiego

          • Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, w ramach akcji informacyjno-promocyjnej zachęcającej mieszkańców województwa świętokrzyskiego do szczepień przeciw COVID-19, planuje kampanię polegającą na możliwości skorzystania przez osoby w pełni zaszczepione lub osoby, które przyjmą trzecią dawkę szczepionki przeciw COVID-19 w dniach od 1 grudnia 2021 roku do 27 grudnia 2021 roku z bezpłatnych biletów na:

            • wybrane seanse w kinie Helios w Kielcach,
            • wybrane spektakle teatralne w Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach
            • jednodniowe pobyty w Uzdrowisku Busko-Zdrój S.A. i możliwość skorzystania z czterech wybranych zabiegów.

            Blankiety upoważniające do odbioru jednego z biletów będą wydawane w punktach szczepień w całym województwie.

        • Kawiarenka charytatywna
          • Kawiarenka charytatywna

          •  22 listopada Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało kawiarenkę charytatywną, z której cały dochód został przeznaczony na pomoc dla Oliwiera Stachury.

            Miło nam poinformować, że dzięki zaangażowaniu Rodziców i uczniów, którzy dostarczyli słodkości udało się zebrać kwotę 2255,47 groszy.

            Serdecznie Wszystkim dziękujemy!!!

        • Lekcja otwarta - W hołdzie walczącym bohaterom
          • Lekcja otwarta - W hołdzie walczącym bohaterom

          • 29.11.2021 r.  odbyła się lekcja otwarta z historii w klasie 5b zatytułowana W hołdzie walczącym bohaterom. Prowadzona przez panią Agnieszkę Paszkiel, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice oraz dyrektor szkoły - Grzegorz Jędrzejczyk. Głównym przekazem zajęć była pamięć o walczących bohaterach, którzy polegli w walce za ojczyznę oraz pamięć o przodkach z okazji zbliżającego się święta 1 listopada. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Zapalony został symboliczny znicz, który miał symbolizować pamięć a przede wszystkim szacunek do naszej historii, przodków oraz tych co odeszli. Na koniec wszyscy wysłuchali piosenkiCi, co odchodzą wciąż z nami są, czujesz ich obok, żyją tak długo, aż nie zginie pamięć o nich. Przekazem lekcji było uświadomienie młodym ludziom, że pamięć, szacunek dla historii zależy od nas samych, świadczy o naszej tożsamości, miłości oraz świadectwie, że jesteśmy Polakami. Spotkanie wywołało emocje u uczestników, spowodowane przede wszystkim pamięcią o zmarłych przodkach.

          • Jestem wolny - nie uzależniam się

          • PCK Oddział Rejonowy w Skarżysku - Kamiennej wręczył nagrody i podziękowania dla uczniów i placówek oświatowych biorących udział w konkursie PCK "Jestem wolny - nie uzależniam się". Programem było objetych 782 uczennic i uczniów klas VII - VIII szkół podstawowych powiatu skarżyskiego. Podsumowaniem realizacji zadania było wykonanie pracy plastycznej. Naszą szkołę z powodzeniem reprezentowała Marysia Boruń z klasy VIII b, której gratulujemy nagrody i życzymy dalszych sukcesów.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. generała Stanisława Maczka
      • (41) 25-41-810 sekretariat - 100 dyrektor - 102 księgowość - 105 główny księgowy - 104
      • 26-120 BLIŻYN ul. Piaskowa 6 Poland
      • AE:PL-70480-30131-IHABW-15
      • /SPBlizyn/SkrytkaESP
      • Konto Szkoła Podstawowa im. gen. Stanisława Maczka w Bliżynie, Bank Spółdzielczy w Suchedniowie, 67 8520 0007 2004 4000 0718 0006, Do wpłat: za obiady, legitymacje, duplikaty.
      • Konto Rada Rodziców przy SP w Bliżynie, Bank Spółdzielczy w Suchedniowie, 21 8520 0007 2002 0046 6079 0001, W tytule wpłaty prosimy podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę, do której uczęszcza.
    • Logowanie