• Bus szkolny

• Rozkład jazdy busa szkolnego od 5 września 2023 r.:

Bugaj – 7. 25

Brzeście Górne (zakręt) – 7.28

Zagórze pętla – 7.30

Pn. - Czw. - 14.00

Pt. - 13.05

• UBEZPIECZENIE DZIECI OD NNW

• Szanowni Państwo,

informujemy, że rodzice indywidualnie ubezpieczają dzieci, gdyż w obecnym stanie prawnym nie ma regulacji ustanawiających obowiązkowe ubezpieczenia w odniesieniu do działalności szkół i placówek oświatowych, z wyjątkiem sytuacji, w której szkoła organizuje wycieczkę zagraniczną lub wypoczynek za granicą. Umowa ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolną umową ubezpieczenia. Może być ona zawarta wyłącznie z woli rodziców.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA 16 września 2022

• „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Od 1994 roku, w trzeci weekend września wraz z setkami tysięcy wolontariuszy: młodzieżą, dorosłymi – wszystkimi, którym zależy na ochronie środowiska, prowadzimy działania propagujące ograniczanie powstawania odpadów, selektywną zbiórkę i recykling, a także wyszukujemy i w miarę możliwości usuwamy dzikie wysypiska.  Działaniom tym towarzyszy cała gama innych działań: zakładanie zieleńców, sadzenie drzew, krzewów i kwiatów, organizowane są konkursy (plastyczne, piosenki), wystawy, festyny, koncerty, zabawy, ogniska, rajdy (piesze, rowerowe) itp. „Sprzątanie świata - Polska” angażuje i integruje społeczności lokalne. Zgodnie z opinią uczestników akcji, jest ona dla samorządów dobrym narzędziem w prowadzeniu ich działalności w zakresie gospodarki odpadami, dla placówek oświatowych interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.

• Informacja Rady Rodziców

• SZANOWNI  RODZICE

Zwracamy się do Państwa z prośbą o wpłaty na Radę Rodziców. Realizacja wielu przedsięwzięć związanych ze szkołą jest uzależniona od stanu konta Rady. Wpłaty można dokonać na konto Rady Rodziców:

21 8520 0007 2002 0046 6079 0001

Bank Spółdzielczy oddział w Bliżynie

W tytule wpłaty prosimy podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę, do której uczęszcza.

Wszystkim Rodzicom, którzy, opłacając składki, wspierają finansowo Radę Rodziców, serdecznie dziękujemy.

• Kochane Pierwszaki z Bliżyna

• W dniu 6 września 2022 r. w Hali Legionów w Kielcach odbyła się XIII edycja przedsięwzięcia edukacyjno-profilaktycznego „Kochane Pierwszaki”, w którym uczestniczyła klasa 1 a wraz z wychowawczynią Dorotą Bernas i panią Beatą Kusztal - Wroną. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów, którzy rozpoczynają naukę w klasie I szkoły podstawowej, z najważniejszymi, podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uświadomienie uczniom zagrożeń i skutków wypadków drogowych.

Uczennice i uczniowie brali udział w grach i zabawach, konkursach związanych z profilaktyką i bezpieczeństwem dzieci na drodze, mieli możliwość oglądania wozów pożarniczych i policyjnych,  sprzętu jakim posługują się strażacy podczas akcji. Wysłuchali pogadanki funkcjonariuszy Policji i Straży Pożarnej na temat bezpieczeństwa.