Zapobieganie hejtowi wśród dzieci i młodzieży, to główna tematyka najnowszego spotu profilaktycznego skierowanego do rodziców. Materiał został przygotowany i opracowany w ramach realizacji Programu ograniczania przestępczości aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020, przez Komendę Główną Policji na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Zapobieganie hejtowi wśród dzieci i młodzieży
Ferie z TVP
Najmłodszych widzów zapraszamy do TVP ABC, gdzie codziennie w godzinach 8.00-13.00, w ramach pasma wolnego od reklam, emitowane będą audycje dla dzieci w wieku od 4 do10 lat. Obok znanych i lubianych bohaterów, pojawią się także liczne niespodzianki, wśród nich między innymi nowy, wyjątkowy program „Ugotuj nam bajkę”, a także animacje: „Cleo i Cuqin”, „Tru i Tęczowe Królestwo” oraz „Ptyś i Bill”.
Programy dedykowane młodzieży szkolnej powyżej 10. roku życia dostępne będą codziennie od godz. 8.00 do 13:00 w ramach pasma wspólnego TVP3. Również nie będzie wtedy reklam między audycjami. W ofercie znalazły się filmy, seriale oraz wyjątkowe audycje tematyczne o profilu edukacyjnym i lifestylowym. Ogólnopolskie pasmo „Ferie z TVP” dostępne będzie równolegle na platformie vod.tvp.pl w kanałach TVP3 oraz w serwisie TVP Stream. Dodatkowo uruchomiony zostanie specjalny kanał wirtualny „Ferie z TVP” dostępny na stronie ferie.tvp.pl i w ramach serwisu TVP Stream oraz na platformie hybrydowej HbbTV Telewizji Polskiej, gdzie prezentowane treści oglądać będzie można w jakości HD. Dla najmłodszych przygotowaliśmy dodatkowo specjalną aplikację „Ferie z TVP” do pobrania na smartfony z systemem operacyjnym Android w sklepie z aplikacjami Google Play.
Wymagania na egzaminach ósmoklasisty i maturalnym 2021
W 2021 r. egzaminy: ósmoklasisty i maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych zawartych w dołączonych do rozporządzenia załącznikach, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego. Szczegóły w linku zamieszczonym niżej.
Zapraszamy na spotkanie z Koziołkiem Matołkiem
Centrum Bajki w Pacanowie wraz z Gminą i Miastem Koziegłowy oraz Osikową Doliną zapraszają na specjalny Facebook LIVE w najbliższą środę (16 grudnia 2020) od godziny 13:30. Transmisja dostępna na profilu Centrum Bajki w Pacanowie.
Podczas tr,ansmisji odwiedzimy Koziołka Matołka i pokażemy, jak dzieci w Koziegłowach wykonują dla Niego ozdoby choinkowe. Opowiemy, jak wszystkie dzieci mogą spełnić marzenie Koziołka Matołka.
Dla uczestników wiele niespodzianek oraz możliwość otrzymania od Koziołka imiennych podziękowań.
Wśród uczestników Live za udostepnienia zostaną rozlosowane 4 Zestawy Kreatywne do wykonania Osikowych Choinek.
Zmiana terminów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2020/2021
W związku z ujednoliceniem terminów ferii zimowych dla uczniów z całego kraju (od 4 stycznia 2021 r. do 17 stycznia 2021 r., na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 27 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej dnia 20 marca 2020 r. .w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. 2020, poz. 2111 r.) publikujemy Zmieniony Terminarz II i III etapów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych w roku szkolnym 2020/2021.
Razem na Święta
„Razem na Święta” to akcja, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Chcemy, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę.
Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.
Zaproszenie na bajkę
Ferie zimowe od 4 do 17 stycznia 2021 r.
W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Przyjęte rozwiązanie dotyczące tegorocznych ferii, zgodnie z zapowiedzią Prezesa Rady Ministrów, ma na celu istotnie zmniejszenie mobilności uczniów i ich rodzin w następnych kilkunastu tygodniach. To działanie, dzięki któremu będzie można znacząco wpłynąć na rozprzestrzenianie się COVID -19.
GOK ZAPRASZA NA KONKURS RECYTATORSKI
Nauka zdalna w szkołach zostaje przedłużona do 3 stycznia 2021 r.
Konkurs plastyczny na ozdobę choinkową
Techniki nauki
Dzięki współpracy Telewizji Polskiej i Ministerstwa Edukacji Narodowej powstał nowy cykl edukacyjny „Techniki nauki”. To projekt, w którym eksperci, trenerzy i wykładowcy w przystępny sposób podpowiadają, jak rozwijać i doskonalić jedną z najważniejszych kompetencji XXI wieku – umiejętność uczenia się.Ważnym tematem cyklu jest planowanie i dobra organizacja czasu. Nie zabrakło także zagadnień związanych z nauką języków obcych, szybkim czytaniem i efektywnym zapamiętywaniem. Wszystkie odcinki można bezpłatnie obejrzeć na platformie vod.tvp.pl.
Konkursy przedmiotowe - nowe terminy
Narodowe Święto Niepodległości
Zawieszenie zajęć stacjonarnych przedłużone do 29 listopada 2020 r.
Od poniedziałku, 9 listopada br. zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III szkół podstawowych. Tym samym, do 29 listopada br. będzie przedłużone zawieszenie zajęć stacjonarnych dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, uczniów i słuchaczy szkół ponadpodstawowych oraz słuchaczy szkół dla dorosłych i form pozaszkolnych (kursowych). Oznacza to, że uczniowie i słuchacze wszystkich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym szkół dla dorosłych, a także słuchacze i uczestnicy form pozaszkolnych prowadzonych przez placówki kształcenia ustawicznego oraz centra kształcenia zawodowego – do 29 listopada br. będą uczyć się wyłącznie w trybie zdalnym. Przedszkola, oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych i inne formy wychowania przedszkolnego będą funkcjonowały bez zmian.
Szkoła do hymnu 2020
Już po raz kolejny zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to wtorek, 10 listopada. W ten sposób chcemy włączyć społeczności szkolne we wspólne świętowanie tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.
Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii proponujemy, aby uczniowie i nauczyciele, którzy będą tego dnia w szkole, zaśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” w danej klasie lub grupie. Pozostałe osoby, które uczą się na odległość, zachęcamy do połączenia się za pomocą komunikatorów i zaśpiewania hymnu w formie on-line.
Komunikat dotyczący organizacji pierwszego etapu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych
Szkoła pamięta
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób akcja nawiązuje do polskiej tradycji świat zadusznych.
Zdalne lekcje
Nauka zdalna w klasach IV - VIII
Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, a także wszystkich klas szkół ponadpodstawowych, słuchacze placówek kształcenia ustawicznego oraz centrów kształcenia zawodowego przechodzą na naukę zdalną. Nowe zasady funkcjonowania szkół i placówek wejdą w życie od soboty, 24 października i będą obowiązywały do niedzieli, 8 listopada br. Przedszkola i klasy I-III szkół podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.
Archiwum Aktualności