trójek klasowych
22 października 2020 r., (czwartek), godz. 16.00, sala gimnastyczna
trójek klasowych
22 października 2020 r., (czwartek), godz. 16.00, sala gimnastyczna
W ubiegłym roku szkolnym nasze Szkolne Koło Wolontariatu włączyło się w zbiórkę środków na budowę Domu Hospicyjnego dla Dzieci.Przekazujemy podziękowanie od Fundacji "Z Serca Dla Serca" dla wszystkich,którzy serce okazali.
23.09.2020 r.,
Środa, godz. 16.00
Klasy:
1 b, 1 a, 2 a
6 a, 4 a
5 a, 7a
24.09.2020 r.,
Czwartek, godz. 16.00
Klasy:
2 b, 3 a
6 b, 8 a
7 b, 4 b
Od 2 września 2020 r.
Wejściem głównym (przez taras) wchodzą do szkoły klasy: 01, 1b, 2b, 4a, 6a, 6b, 8a.
Wejściem gospodarczym (od strony boiska) wchodzą do szkoły klasy: 1a, 2a, 3a, 4b, 5a, 7a, 7b.
Bliżyn – Bugaj – Zagórze – Bliżyn
od 2 września 2020 r.
Bugaj – 7. 25
Brzeście Górne (zakręt) – 7.28
Zagórze pętla – 7.30
Powrót:
Pn. - Czw. - 14.45
Pt. - 14.05
Informujemy, że uczniowie korzystający z komunikacji publicznej, jak i szkolnych autobusów są zobowiązani do zasłaniania nosa i ust.
4 a – sala nr 11,
4 b – sala nr 21,
5 a – sala nr 18,
6 a – sala nr 7,
6 b – sala nr 12,
7 a – sala nr 17,
7 b – sala nr 19,
8 a – sala nr 9.
Wchodząc na teren szkoły, rodzic/prawny opiekun zobowiązany jest zdezynfekować ręce płynem dezynfekcyjnym lub pozostać w rękawiczkach ochronnych oraz zgłasza pracownikowi szkoły spotkanie z nauczycielem, podając swoje dane (imię i nazwisko) oraz nazwisko nauczyciela, z którym jest umówiony.
1 września 2020 r. (wtorek):
Wejściem głównym (przez taras) wchodzą do szkoły klasy: 01, 4a, 4b, 6a, 6b i 7a.
Wejściem gospodarczym (od strony boiska) wchodzą do szkoły klasy: 1a, 1b, 2a, 2b, 3a, 5a, 7b, 8a.
W przypadku sprzyjających warunków atmosferycznych wychowawcy mogą zorganizować spotkania na powietrzu.
język polski – 25 maja 2021 r. (wtorek) – godz. 9:00
matematyka – 26 maja 2021 r. (środa) – godz. 9:00
język obcy nowożytny – 27 maja 2021 r. (czwartek) – godz. 9:00
Rada organizacyjna odbędzie się 28 sierpnia 2020 r. Szczegóły zostaną przesłane w systemie Synergia Librus.
Spędzacie wakacje w kraju i szukacie letnich inspiracji? Interesuje was wypoczynek, który łączy edukację i rozrywkę? Jeśli tak, to gorąco zachęcamy do śledzenia akcji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Wakacje w muzeum”. To wyjątkowa mapa zabytkowych miejsc, wystaw i innych atrakcji, które warto zobaczyć w ramach rodzinnego poznawania Polski.
„Wakacje w muzeum” to propozycja przede wszystkim dla rodzin z dziećmi, które w czasie letniego wypoczynku chcą łączyć edukację z rozrywką. W ramach akcji powstała mapa zabytkowych miejsc, wystaw i innych atrakcji ze wszystkich regionów Polski. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego chce w ten sposób inspirować odpoczywających i wspierać ich w planowaniu letnich wypraw po kraju.
Szczegóły akcji można znaleźć na stronie: https://www.gov.pl/web/kultura/wakacje-w-muzeum.
Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczyna akcję #DobreWakacje. Każdego dnia do końca wakacji będziemy zamieszczać na naszych kanałach internetowych informacje o wartościowych przedsięwzięciach edukacyjnych, sportowych czy kulturalnych oraz ciekawe propozycje spędzania wolnego czasu. Będziemy również przypominać o bezpieczeństwie podczas wakacji. Chcemy w ten sposób wesprzeć uczniów i rodziców, którzy ze względu na pandemię koronawirusa musieli zmienić lub ograniczyć swoje plany wypoczynkowe.
Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży. Opisane procedury służą ograniczeniu ryzyka zakażenia dzieci i młodzieży oraz kadry podczas zorganizowanego wypoczynku letniego w czasie trwania epidemii COVID-19 na terenie kraju.
Przygotowane wytyczne zawierają wymagania i procedury dotyczące przygotowania wypoczynku, w tym organizacji wyżywienia uczestników, bazy noclegowej czy wyposażenia w środki ochrony osobistej, itp. Opisana została również procedura postępowania w sytuacji podejrzenia zakażeniem koronawirusem wśród uczestników, kadry i innych pracowników wypoczynku. W wytycznych znalazły się też zalecenia dla rodziców, którzy zdecydują się wysłać swoje dziecko na kolonie czy obóz letni.
Wypoczynek może być zorganizowany tylko w obiektach, bazach i miejscach spełniających warunki bezpieczeństwa. Obiekty powinny być przeznaczone dla wypoczynku dzieci i młodzieży. W trakcie trwania wypoczynku należy ograniczyć odwiedziny ze strony osób z zewnątrz.
W jednym pokoju czy namiocie powinni być zakwaterowani uczestnicy z tej samej grupy, w której prowadzi się zajęcia. Liczba osób zakwaterowanych w jednym pokoju nie może przekraczać 4 osób przy zachowaniu powierzchni 4 m2 na 1 osobę. Minimalna przestrzeń przy prowadzeniu zajęć w pomieszczeniu nie może być mniejsza niż 4 m2 na 1 osobę.
Pomiędzy turnusami obiekt powinien być poddany dodatkowemu sprzątaniu i dezynfekcji powierzchni dotykowych – poręczy, klamek, blatów, włączników itp. Organizator wypoczynku zobowiązany jest do zapewnienia środków higieny osobistej, środków ochrony osobistej dla personelu oraz uczestników, jeśli nie zrobili tego rodzice.
Organizator jest zobowiązany do opracowania szczegółowego regulaminu uczestnictwa w wypoczynku i przeszkolenia zatrudnionej kadry. Ma również obowiązek zapewnić stałą obecność pielęgniarki lub możliwość szybkiej konsultacji z pielęgniarką, ratownikiem medycznym czy lekarzem.
Z pomieszczenia do prowadzenia zajęć należy usunąć przedmioty i sprzęty, których nie można skutecznie zdezynfekować czy wyczyścić. Organizacja zajęć musi być zaplanowana w taki sposób, aby unikać bezpośredniego kontaktowania się poszczególnych grup podczas pobytu.
Przebywanie na ogólnodostępnych plażach i kąpieliskach powinno być zorganizowane tak, aby ograniczyć bezpośredni kontakt z osobami trzecimi, przez wyznaczenie przestrzeni dla konkretnej grupy.
Organizator zobowiązany jest również do ustalenia szybkiego sposobu komunikacji z rodzicami np. w przypadku sytuacji podejrzenia zakażenia lub wystąpienia jakichkolwiek komplikacji podczas pobytu na wypoczynku.
Szanowni Państwo,
zakończenie zajęć edukacyjnych to ważna chwila dla całej społeczności szkolnej: Nauczycieli, Rodziców i Uczniów. W tym roku nie pożegnamy się podczas uroczystej akademii, ale uzyskane oceny na pewno wszystkich ucieszą. Dziękujemy Nauczycielom za rzetelne wypełnianie swoich zadań, Rodzicom za zaangażowanie, Uczniom za czas poświęcony nauce i rozwijaniu umiejętności.
Wszystkim Państwu składamy życzenia bezpiecznych, miłych, słonecznych i zdrowych wakacji. Niech będą one czasem zasłużonego wypoczynku i radości, a zgromadzona podczas letnich tygodni energia pozwoli wrócić w przyszłym roku szkolnym do kolejnych zadań i planów.
Z serdecznymi pozdrowieniami
Dyrekcja
Szkoły Podstawowej im. generała Stanisława Maczka w Bliżynie
Minister Edukacji Narodowej skierował dziś, 24 czerwca br. list do szkół i placówek oświatowych z okazji zbliżającego się zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W liście minister przekazał podziękowania dla dyrektorów i nauczycieli za profesjonalne i pełne zaangażowania wykonywanie obowiązków zawodowych, szczególnie w okresie pandemii. Podziękował również rodzicom za wspieranie dzieci w nauce na odległość oraz życzył wszystkim bezpiecznych wakacji.
Wychowawca - Agnieszka Szkurłat
Wychowawca - Anna Smorąg
Powered by aSc EduPage