• KONKURS FOTOGRAFICZNY

     • W nawiązaniu do wysłanych wcześniej informacji o konkursie fotograficznym na temat: „ Moja niezwykła okolica w obiektywie” informujemy, że w związku z trwającym egzaminem ósmoklasisty termin złożenia / przesłania prac został wydłużony do dnia 12.06.2021 r.

     • Przejrzysty ojczysty. Przez młodomowę do współczesnej kultury

     • Szanowni Państwo,

      pragniemy serdecznie zaprosić uczniów i nauczycieli do uczestnictwa  w wykładzie online na temat: "Język młodzieżowy a norma językowa", który realizowany jest w ramach projektu "Przejrzysty ojczysty.  Przez młodomowę do współczesnej kultury". Prelegentem wykładu będzie  prof. dr hab. Jan Miodek, wydarzenie poprowadzi dr hab. Marzena Marczewska, prof. UJK i dr hab. Anna Wileczek prof. UJK 

      Wykład odbędzie się w poniedziałek, 31 maja 2021 r., o godz. 14.00.

      Transmisja online odbędzie się na kanale YouTube UCM UJK Live 

      Język młodzieżowy a norma językowa - prof. Jan Miodek - YouTube

      Serdecznie zapraszamy!

      Z poważaniem

      prof. UJK dr hab. Anna Wileczek

      mgr Dominika Czarnota-Zdybicka

     • DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W EKONOMIKU

     • Serdecznie zapraszamy na indywidualne zwiedzanie naszej szkoły i spotkania z nauczycielami oraz uczniami w dniu 28 maja 2021 roku w godzinach 10.00-15.00.

      Odpowiemy na wszystkie pytania, pokażemy każdy zakątek szkoły! Zapewniamy moc atrakcji!!!

      CZEKAMY NA WAS

      DO ZOBACZENIA

      #ekonomikskarzysko

     • Muzeum Wsi Kieleckiej zaprasza na wystawę "Generał Stanisław Maczek i jego żołnierze"

     • Zapraszamy 20 maja o godz. 10.00 do Parku Etnograficznego w Tokarni na spotkanie z twórcami plenerowej, multimedialnej  wystawy "Generał Stanisław Maczek i jego żołnierze".

      Wystawę przygotowało Muzeum Historii Polski we współpracy z Muzeum Generała Maczka w Bredzie. W sektorze małomiasteczkowym powstanie wielkogabarytowy pawilon, w którym odwiedzający skansen, będą mogli poznać barwną historię  1. Dywizji Pancernej, posłuchać wspomnień żołnierzy oraz głosu samego Generała Maczka.W skansenie wystawa będzie eksponowana do 27 czerwca 2021 r. 

      Każdy, kto między 20 maja a 27 czerwca odwiedzi pawilon w Parku Etnograficznym w Tokarni, będzie miał niezwykłą okazję zapoznać się ze wspomnieniami żołnierzy 1. Dywizji Pancernej, a nawet posłuchać nagrania głosu samego gen. Maczka. Z relacji można się dowiedzieć nie tylko tego, jak przebiegały poszczególne bitwy w 1939 i 1944 r., lecz także jak wyglądało życie codzienne na froncie i w koszarach: co żołnierze jedli, jak spędzali wolny czas w oczekiwaniu na komendę „Do boju!”, jak sobie radzili z wszechobecną śmiercią i tęsknotą za pozostawioną w kraju rodziną.

       

     • REKRUTACJA do szkół ponadpodstawowych

     • Zapraszamy na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentowany będzie proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowowych w oparciu o system firmy VULCAN.

      Podczas prezentacji opowiemy kandydatom, jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie dokumenty dostarczają kandydaci do szkół. Przejdziemy również przez proces wyboru placówek oraz podpisywania elektronicznego wniosku.

      Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00, będzie trwać maksymalnie 90 minut.

      Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych ograniczeń.

      Webinar będzie udostępniony przez stronę rozprowadzającą www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja, która przekieruje kandydatów na właściwe wydarzenie na serwisie YouTube.

     • Oferta edukacyjna Zespołu Szkół Technicznych w Skarżysku - Kamiennej

     • Oferta Zespołu Szkół Technicznych "ELEKTRYKA"
      Odwiedź nas i wybierz naszą szkołę!

      Linki:
      strona szkoły: zst-skarzysko.pl
      rekrutacja: zst-skarzysko.pl/rekrutacja
      facebook: https://pl-pl.facebook.com/zst.skarzysko/
      instagram: https://www.instagram.com/zstskarzysko/
      youtube: https://www.youtube.com/channel/UCkFWzXaEnhSW3R9GqHqWNuQ
      wirtualny spacer po szkole: https://tourmkr.com/F1FH1pcu0E/32581810p&173.38h&90.00t
       

     • Oferta edukacyjna Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika w Skarżysku - Kamiennej

     • Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie,

      Kto z Was nie słyszał o „Ekonomiku”? W powiecie skarżyskim nie ma chyba nikogo, kto nie miałby
      w rodzinie absolwenta naszej szkoły. Zespół Szkół Ekonomicznych im. Mikołaja Kopernika
      w Skarżysku- Kamiennej jest bowiem szkołą z 94-letnią tradycją i wieloma sukcesami na koncie. Nie spoczywamy jednak na laurach: inspiruje nas działanie, w którym koncentrujemy się na innowacyjnym rozwoju i pracy na rzecz młodzieży, czego najlepszym dowodem jest Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych miesięcznika Perspektywy w 2015 r., 2016 r., 2017 r., 2018 r, 2020r, 2021r. w którym nasza szkoła znalazła się wśród 25 najlepszych techników w woj. świętokrzyskim i  zajęła zaszczytne pierwsze miejsce w tej grupie szkół w powiecie skarżyskim. Ten sukces cieszy i  jednocześnie  daje motywację do dalszej pracy.

      Choć w codziennej pracy skupiamy się na sprawach bieżących i rozwiązywaniu aktualnych problemów, nie zapominamy także o tym, co nas ukształtowało:  dziewięćdziesiąt cztery lata  historii naszej szkoły. Regularnie, co pięć lat, organizujemy uroczyste jubileusze skłaniające do refleksji
      i dające okazję do wspomnień oraz pochylenia się nad dorobkiem byłych pracowników i uczniów placówki. 28 października 2017 r. obchodziliśmy święto 90–lecia naszej szkoły połączone z uroczystym  zjazdem absolwentów.

      Główne profile kształcenia są w naszej szkole od lat związane z finansami administracją i usługami. Oferujemy naukę w 7 zawodach: technik informatyk, technik reklamy technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik rachunkowości, technik spedytor, technik handlowiec. Nasza oferta jest stała, ściśle związana z potrzebami rynku pracy. Branże ekonomiczna, informatyczna, hotelarska, handlowa niezmiennie poszukują pracowników, nie brak ofert również w sektorze reklamowym i spedycji. Proponowane przez nas kierunki kształcenia gwarantują więc stabilne perspektywy pracy nie tylko na rynku lokalnym, ale także w całym kraju i poza jego granicami. Obecnie uczy się u nas 571 uczniów
      w 22 oddziałach. Ekonomik cieszy się popularnością wśród absolwentów szkół podstawowych.
      W ubiegłym roku przyjęliśmy 6 klas pierwszych. Cieszy nas to, że uczniowie wybierają naszą szkołę. To świadczy o jakości kształcenia i dobrych warunkach, jakie im stwarzamy.

      Szkoła nastawiona jest na potrzeby uczniów. Młodzież ma dostęp do pracowni przedmiotowych,
      6  pracowni komputerowych - w tym 3 nowych zakupionych ze środków UE w 2019/2020r., z dwoma drukarkami 3D
      firmy Zortrax M200 Plus i Robo 3D,  Internetu – szybkiego łącza OSE, biblioteki
      z centrum multimedialnym oraz zaplecza sportowego z nowym, wielofunkcyjnym boiskiem szkolnym, które zostało oddane do użytku w maju 2019 roku.

      Przed dwoma laty szkoła podpisała umowy patronackie z uczelniami wyższymi-  Uniwersytetem Jana Kochanowskiego i Politechniką Świętokrzyską.

      Jesteśmy technikum, więc jednym z naszych priorytetów jest wysoki poziom kształcenia zawodowego,
      w tym także praktycznego, zarówno w kraju, jak i za granicą. Jesteśmy absolutnym liderem
      w pozyskiwaniu środków Unii Europejskiej – ponad 1 596 543 Euro
      pozyskanych na kształcenie zawodowe. Dzięki środkom unijnym jesteśmy w stanie zaproponować uczniom praktyki zagraniczne
      w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii oraz dodatkowe kursy zawodowe z grafiki komputerowej i obsługi drukarki 3D.

      Od 2015 roku Zespół Szkół Ekonomicznych współpracuje z Wyższą Szkołą Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych im. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. W ramach tej współpracy co roku ok. 100 uczniów odbywa  płatne staże u pracodawców, za które otrzymują wynagrodzenie w wysokości 2000 zł, uczestniczy w dodatkowych kursach prowadzonych na terenie szkoły przez specjalistów zewnętrznych, ukończenie których pozwala na zdobycie dodatkowych kwalifikacji potwierdzonych certyfikatami;
      w bieżącym roku szkolnym prowadzone są kursy: Grafika komputerowa, Druk 3D, Systemy mobilne
      w biznesie, Kurs Baristy, Prowadzenie Spraw Kadrowo- Płacowych oraz dedykowany przyszłym spedytorom kurs Obsługa Programu Speedtrans 8.

      Należy także wspomnieć, że najlepsi uczniowie pobierający naukę w klasach o profilu technik spedytor corocznie nagradzani są bezpłatnym kursem na prawo jazdy kategorii B w skarżyskiej firmie Olimp Nauka Jazdy, fundowanym dzięki hojności właściciela firmy.

      Na podstawie zawartego z Centrum Informacji Księgowej porozumienia, począwszy od ubiegłego  roku szkolnego nasza szkoła stała się ośrodkiem egzaminacyjnym, w którym są przeprowadzane egzaminy na Certyfikat Księgowego. Wszyscy chętni uczniowie mogą zdobyć więc dodatkowe kwalifikacje bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów i bez dodatkowego stresu wynikającego z konieczności zdawania egzaminu w obcym miejscu.

      W ubiegłym roku szkolnym szkoła nawiązała współpracę z kolejnymi dwiema instytucjami: Narodowym Bankiem Polskim, który w ramach projektu „Mikołaj Kopernik postawił na edukację” dofinansowuje organizację Warsztatów Przedsiębiorczości Ekonomika oraz Konkursu Przedsiębiorczości Ekonomika, dzięki czemu szkoła może fundować zwycięzcom wartościowe nagrody rzeczowe: laptopy, tablety, smartfony itp.,  jak również z MBankiem, którego Fundacja dofinansowuje projekty „Matematyka jest wokół nas” i „Zabawy z matematyką”.

      26 lutego 2021 r. Narodowa Agencja Programu Erasmus+ przyznała naszej szkole Akredytację w sektorze "Kształcenie i szkolenie zawodowe". Przyznanie Akredytacji jest gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z mobilnością w ramach programu Erasmus. Nowy Erasmus to kontynuacja obecnej perspektywy finansowej na rzecz kształcenia, szkolenia, młodzieży i sportu na lata 2021-2027.Przyznanie Akredytacji umożliwia korzystanie z ułatwionej formy wnioskowania o dofinansowanie projektów Akcji 1 w latach 2021-2027.

       „Ekonomik” jest także od lat Szkołą Olimpijską. Młodzież szczególnie chętnie bierze udział
      w olimpiadach związanych z przyszłym zawodem i to właśnie w nich odnosi znaczące sukcesy. Nasza szkoła stawia na rozwijanie zainteresowań, zdolności i kreatywności uczniów. Staramy się każdemu
      z nich stworzyć warunki do optymalnego rozwoju we własnym stylu i własnym tempie. Motywujemy ich do pracy stosując z jednej strony wzmacnianie pozytywne: zachęcamy do wysiłku, nagradzamy
      i tworzymy przyjazną, pozbawioną stresu atmosferę, z drugiej zaś tworząc warunki do aktywnej samorealizacji.

      Szkoła ma świetną lokalizację w ścisłym centrum miasta oraz dobre zaplecze dydaktyczne, systematycznie wzbogacane o nowoczesne środki wspomagające procesy dydaktyczne. Dysponujemy sześcioma nowoczesnymi pracowniami komputerowymi, jak również pracowniami multimedialnymi, przestronną salą gimnastyczną i dobrze wyposażoną siłownią. Budynek szkolny został w 2010 roku poddany termomodernizacji, a opiekunowie pracowni, wychowawcy i młodzież bardzo starają się
      o atrakcyjną i przyjazną aranżację poszczególnych sal lekcyjnych.


                                                                                                                                                                                                    Dyrektor ZSE -  Joanna Romanowska

     • Lekcje o Stefanie Żeromskim

     • Cztery bloki tematyczne, a wśród nich lekcje muzealne dotyczące Stefana Żeromskiego i wirtualny spacer po ciekockim dworku, warsztaty z robienia kwiatów z bibuły, muzyczne spotkania inspirowane świętokrzyskim folklorem i muzyką dworów polskich. To edukacyjna propozycja zajęć online przygotowana przez Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” w Ciekotach.

      Oferta skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i  średnich.  Lekcje będą się odbywać za pośrednictwem platformy ZOOM i potrwają 40 minut każda. Co ważne udział w lekcjach jest bezpłatny.

      Poprowadzą je doświadczeni instruktorzy Centrum Edukacji i Kultury „Szklany Dom” oraz przewodnicy pod dworku Stefana Żeromskiego w Ciekotach.

      Jak wziąć udział w bezpłatnych lekcjach online? Udział klasy nauczyciel zgłasza telefonicznie 41 311 21 28 lub mailowo: szklanydom@maslow.pl

      Termin każdej z lekcji ustalany jest indywidualnie. Dzień przed jej rozpoczęciem na mail wskazany przez osobę zgłaszającą klasę wysłany zostanie link do wirtualnego spotkania wraz z instrukcją umożliwiającą dołączenie do spotkania. 

      Zachęcamy do zapoznania się z pełnym programem zajęć, który znajduje się w załączniku i rezerwacji terminów.